2014-2015 Sonbahar-Kış sezonunda şal modelleri

By

2014-2015 Sonbahar-Kış sezonunda şal modelleri

Sonbaharın gelmesiyle beraber şal modelleri yeni biçimlerini kazanıyor. Şallar yalnızca üzerimize aldığımız veya boynumuza doladığımız bir kumaş parçası olmaktan çıkıyor. Farklı tasarımlarıyla göz dolduran şal modelleri sonbaharda kombinlerimizi tamamlamak için ideal kullanım içerisinde. Yeni tasarlanan şallar şıklığıyla göz dolduruyor ve neredeyse kafamızdaki klasik şal modellerini silip atıyor. Farklı bir şekilde yorumlanan, 2014-2015 sonbahar-kış sezonunda şal modelleri, bu şalların yeni kullanım şekilleri ve sarılma tarzları büyük ölçüde ilgi topluyor.

Büyük, geniş atkılar ve şal modelleri artık kombinlerin detayları olmaktan ziyade seçilen parçaları vurgular hale geldi. Örnek olarak, Christian Dior ve Prabal Gurung yaptığı defilelerde yeni tasarım bu geniş şalları bolca kullanan isimler arasında yer alıyor. Yalnız bu isimler, şalları tasarım olarak değilde klasik kullanım şekliyle kullanmayı tercih edenler arasında yer alıyor.

Rodarte yaptığı defilede üzeri taş ve pullarla bezeli ve oldukça geniş tasarlanmış şal modellerini kullanırken yeni bir tarz oluşturup ilginç tasarımlara yer vermiştir.

Burberry ve chanel koleksiyonlarını yeni bir tasarım olan slip fit bedenine benzeyen vücuda diyogonal biçimde sarılan şal modellerini kullanırken bu şalların alt bölümü bel hizasından kemerle tutturuluyor.

Burberry şal olarak nitelendirilen bu şallar, yeni bir trend oluşturarak, ünlülerin kombinlerinde yerini çoktan almışlar diyebiliriz.

Anja gockel ve lanvin ise tasarladığı şalları mücevher ve taşlar gibi pahalı parçalarla birleştirerek yeni bir akım oluşturmayı hedeflemiş. Stil sahibi modacının tasarladığı diğer kürk, atkı ve etoller 2015’in trendleri olmuş vaziyete gelmiştir.

Eğer kışlık şallarınız kıyafetlerinizle uyum sağlamıyorsa yazlık şallarınızı sonbahar aylarında oluşturacağınız kombinlerlede kullanabilirsiniz.

Eşarp ve şalların aralarındaki farka mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Bluzlarınızın ve gömleklerinizin üzerine aldığınız eşarplar omuzlarınıza kadar uzanırken, biraz daha büyük kesim şallar omuzlarınızı saracağından göğüs hizanızda bağlayıp hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Sonbahar aylarında eşarp ve şallara oldukça rağbet olur. Kemer yerine belinize bağladınız eşarplar oldukça hoş bir görüntü sağlayacaktır. Kemer ve eşarpla kombinlerinizi aynı anda kullanabilirsiniz. Bu aksesuarları, özellikle elbise ve tuniklerinizle aynı renklerde kullanmayı tercih etmenizi öneririz.

Yayınlamış olduğumuz moda haberlerinden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız  bizi sosyal ağlarda takip edebilirsiniz.

Facebook ta takip etmek için: Yemek ve moda

Twitter da takip etmek için: Yemek ve moda

şal modelleri

3 Comments
 1. sinem sarı 3 sene ago
  Reply

  Bu şal modelleri gerçektende çok güzel havalar zaten soğuk.

  • Eray ULUSLU 3 sene ago
   Reply

   Bu soğuk havalarda insanın kendisine bakması gerekli diye düşünüyoru. Değerli yorumunuz için teşekkürler.

 2. güllü 3 sene ago
  Reply

  Güzel şal modelleri var ya havalar biraz soğumaya başlasada giyinsek artık zaten baydı bu sene sıcaklar

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like