2015 çizme modelleri

2015 çizme modelleri

2015 çizme modelleri: Bugün sizlere 2015 çizme modelleri hakkında kısaca tüyolar vermek istiyorum. Birçok bayanda tutku halini almış olan ayakkabı merakı, sektörün günden güne gelişmesinde önemli bir etken oluşturmuştur. Modacılar ve giyim sektörü bayanların bu taleplerini karşılamak üzere büyük bir rekabet içinde çalışmaya başlamışlardır. Bu sezonda her yıl olduğu gibi özellikle kış günlerinin vazgeçilmezi çeşitli boy ve modeldeki çizmeler.

Geçen sene göze çarpan bot ve diz üstü çizmeler, bu yılda tercih edilmiş görünüyor. Renk seçeneklerine baktığımızda siyah asaleti ve uyumuyla yine ilk sırayı kaplıyor. Beyazlar, kırmızılar ama sıklıkla kahve tonları da diğer renkler arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra abiye modellerde dikkat çeken boyutta bir artış gözleniyor. Platform topuklar, süetler, deriler ve düztaban modellerse diğer seçenekler arasında. Yalnız farklılık olarak pek tercih edilmeyen binici çizmeleri örnek verebiliriz. Beklenmeyen bir çıkış yakalayan bu modeller bu sene trend olacağa benziyor.

Birazda size faydası olabilecek örnek kombinlerden bahsedelim. Örneğin; Mini etek, elbise ve taytlarla binici modelleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Dar pantolonlar ve kışlık trençkotlarımızla birlikte zevkinize ve modaya uygun birçok çizmeyi zevkle kombinleyebilirsiniz. Kısa bir şort altına giyeceğiniz ince çorapla tamamladığınızda şıklığınız göz kamaştıracaktır. Kışlık uzun yelek modelleriyle de büyük uyum sağlayabilir, farklılık yaratabilirsiniz.

Gelin birazda nelere dikkat etmemiz gerektiğini gözden geçirelim. Örneğin kısa ve kalın bacaklı bir bayansanız diz üstü uzun modelleri tercih etmemiz gerektiğini belirtmek isterim. Sizin tarzınız kısa bot modeller olmalıdır. Uzun kazaklar ve yeleklerle sizde kombini tamamlayabilir kendinize uyum sağlayabilirsiniz.

Bundan farklı olarak; uzun bacak boyuna sahip hanımlarımız, kesinlikle sivri burun çizmelerden uzak durmalıdırlar. Sebebine baktığımızda uzun olmalarının sonucu olarak büyük ayaklara sahip olmaları şeklinde açıklayabiliriz. Giyecekleri sivri burun çizmeler ayaklarını olduğundan daha büyük gösterecek ve onları şıklıktan uzaklaştıracaktır.

Her zaman olduğu gibi sizlere 2015’te sıklıkla görebileceğimiz tarz modellerden bir kaç örnek vererek seçim yapmanızı kolaylaştırmka istedik. Sizde sokak modasına uyum sağlamak ve dolabınıza yeni bir soluk taşımak istiyorsanız bu modelleri gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

 

2015 çizme modelleri

 

Bu ve benzer paylaşımlarımızın devamlılığı için bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Bu sezonun modası ve yükselişte olan trendleri için, uzman editörlerimizin sizin için hazırladıkları moda kategorimize göz gezdirebilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm soru ve görüşlerinizi yorum kısmı ya da iletişim formu aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.