2015 ilkbahar/Yaz Sezonunun rengi 

2015 ilkbahar/Yaz Sezonunun rengi

2015 ilkbahar/Yaz Sezonunun rengi : Bildiğiniz üzere 2015 ilkbahar yaz sezonuna ait koleksiyonlar ve yeni tasarımlar moda haftaları boyunca tanıtılmaya devam ediyor.

İlk durak olarak Newyork moda haftası geride kalırken ünlü isimlerin yaptığı defilelere göz atacak olursak sezon ile ilk fikirlerimizi oluşturuyor ve başlıca sezon rengimizin mavi olarak ön plana çıktığını gözlemleyebiliyoruz.

Tabii ki de diğer moda defilelerinden sonra daha doğru fikirlere sahip olacağız ama New york moda haftası başlangıç için epey doyurucu bir defile oldu.

2015 ilkbahar/Yaz Sezonunun rengi neden mavi?

Koleksiyoncuları incelediğimizde en çok doyurucu renkler arasında mavi ve yeşil olduğunu hemen söyleyebiliriz. Neredeyse hepsi mavi ve yeşil renklerini kullanmasalar bile kullandıkları aksesuarlarda bu renklerle karşılaşmak mümkün. Pantone’nin geçtiğimiz günlerde ilkbahar yaz sezonu için açıkladığı popüler 10 renk listesinde bunu destekler düzeyde.

2015 yılında mavi rengin yükselişi sürecek

Bu renk listesinde ilk sırayı mavi tonu olan aquamarine almış bulunmakta, Pantone bu rengi gökyüzü ile deniz arasında yerini almış bir ton olarak tanımlıyor. Listede bu tonu takip eden yine iki ayrı mavide mevcut. Yinede bütün gözlemlerimizin ve ünlü modacıların kullandığı 2015 ilkbahar yaz sezonunun vazgeçilmez rengi mavi ve tonları olarak ön planda.

Hangi ünlü markalar mavi kullanıyor?

Christian Siriano, Honor, Rebecca Minkoff, Thakoon gibi isimlerinde defilelerinde kullandıkları renklerin başında mavi gelmesi tesadüf olamaz.

2015 ilkbahar/Yaz

Son olarak sizde mavi ve tonlarını seviyorsanız bu senenin modası tam size göre. Gardırobunuzda biraz yer açmanızı öneriyoruz. Aklınıza takılan soruları yorum kısmından ya da iletişim kısmından bize bildirebilirsiniz. Yemek tarifleri ve moda sitesi.

Bu ve benzer paylaşımlarımızın devamlılığı için bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Bu sezonun modası ve yükselişte olan trendler hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için uzman editörlerimizin sizler için hazırlamış oldukları moda kategorimize göz gezdirebilirsiniz.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.