2015 Sonbahar Kış modasında öne çıkacak trendler

By

2015 Sonbahar Kış modasında öne çıkacak trendler

2014’ün geride kalmasıyla birlikte 2015 sonbahar kış modası yerini almaya başladı. Öne çıkan ürünlerde yün, kürk ve cıvıl cıvıl renklerle sıcacık geçeceğe benziyor. Dönemsel esintilerin ve kalıplaşmış modası bir türlü geçmek bilmeyen trendlerle birlikte neon, metalik ve parlak ışıltılı kıyafetler oldukça dikkat çekecek. Güneş gibi parlayan renkli kıyafetler ilginç kombinlerle günümüze ışık saçacak. Dantel işlemelerin ve kadifenin baskın ve efeminen duruşu maskülen gruplarla büyük savaş verecek gibi gözüküyor. Defilelere göz attığımızda gözümüze çarpan ürünler;

60’lardan esintiler:

Kısa elbiseler, geniş yaka ve uzun çizmelerin bulunduğu kış modası 60’lardan kalma kıyafet kesimleriyle adeta zamanda yolculuk yaptıracak.

Metalik altın renkleriyle bayanların altın aşkına birazda olsun gönderme yapılıyor. Gece ve gündüz rahatlıkla kullanımı sağlanabilecek bu kıyafetler iddiayı seven bayanlar için iş ve gece özel yemeklerin vazgeçilmez kıyafeti olma yolunda ilerliyor.

Anoraklar

İsimleri gibi eski Moğolların kıyafetlerini andırmalarıyla da ilginç bir görüntü oluşturuyor. Sıcacık tutan bu kıyafetlerin iç malzemeleri elyaf olmasına karşın kuş tüyünden yapılıyor. Soğuk havalarda insanların suratındaki titreme ifadelerine karşın siz sıcacık yürüyüşler yaparak rahatlıkla suratınızdaki gülümsemeyi sergileyebileceksiniz.

Asker yeşili:

Bu yazın renk trendlerinden bir tanesi de asker yeşili oluyor. Son dönemlerde dünyanın izlediği ve katıldığı savaş politikasına karşı kadınlarda bu tutumdan geri kalmak istemiyor ve kıyafetlerinde asker yeşilini eksik etmiyorlar. Her sezon olduğu gibi askeri kıyafetler ve asker yeşili parçalar yine gardoraplarınızda yenilenmeli ve yerlerini almalı.

Dantel:

Romantik duruşlarıyla dantel işlemeleri ve dantelden oluşan kıyafetleri giymek gerçekten cesaret istesede, efeminen duruşları bayanların göz bebeği olmaktan kaçınmıyor.

Deri:

Son yıllarda artarak yükseliş gösteren deri kıyafetler, yeni sezonda renkli halleriyle karşımızda oluyor. Deri etek ve ceketlerden sonra deri gömlekler ve renkli olmaları zıt renklerin kombinlenmesiyle podyumlarda dikkatleri üzerine çekiyor.

Yayınlamış olduğumuz moda haberlerinden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız  bizi sosyal ağlarda takip edebilirsiniz.

Facebook ta takip etmek için: Yemek ve moda

Twitter da takip etmek için: Yemek ve moda

2015 Sonbahar Kış modasında

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like