2015 Sonbahar ve İlkbahar Dantel esintisi

2014 2015 Sonbahar ve İlkbahar Dantel esintisi ve ufak dokunuşlar

Trend listelerinden hiçbir zaman eksilmeyen dantel ve dantel işlemeli kıyafetleri gardoraplarınızda her zaman bulunmaktadır. Soğuk ve serin havalarda dantelin romantikliği ve şıklığı tartışılmaz tabikide. Modacılarında vazgeçemediği dantel neredeyse bahar ve havaların serinlemesiyle esir almış durumda, dantel her zaman asalet ve zarafetin tamamlayıcı dokunuşları olarak trend listelerinde hep üst sıralarda bulunuyor. Tasarımcılarda böyle düşünüyor olmalılar ki her zaman listelerinde ve defilelerinde büyük ölçüde yer veriyorlar. Tabi bu sürede sürekli aynı tarzda değil klasik ve ağır kötüsünden kurtulup biraz daha kadınsı ve modern bir görüntüde efeminen olarak karşımıza geliyor.

1- Beyaz: Danteller daha saf ve beyazlarla boy gösteriyor genellikle podyumlarda. Beyaz danteller seksi bluzlar zarif daha kadınsı elbiseler ve çekici şık takımlarla defilelerde gözlerimizi dolduruyor.
2- Pastel tonların kullanımı beyaz dışında nadir olarak görebilmeğimiz renklerdir. Ama 2014 2015 sezonu ile birlikte bu düzen değişmeye başladı beyazdan ziyade renkli danteller daha çok tercih edilmeye başlandı. Özellikle lila, sarı ve pembe tonları klasik dantelleri tercih etmeye çekinen ve hoşlanmayan bayanlar için ideal bir görüntü oluşturuyor.
3- 2015 – 2016 sezonu dantelin pastel renklerden daha çok farklı ara tonlara geçiş yapabileceğinin bir göstergesi oluyor. Ünlü modacılar yeni kreasyonlarında pastel tonlarında renklerinde geçişler yapmaya başlamış durumda. Canlı tonlarında seçebileceğiniz dantel kıyafetlerinizde daha çok transparan esintisi kokuyor ve zariflik ve dikkat çekici bir hava oluşturuyor. Önümüzdeki sezonlarda transparan kullanımı iyice yaygınlaşmış şekilde ve şeffaf dantelleri konstrat  yaratarak kalın kıyafetlerle birleştirilerek yeni tarz oluşumu içerisinde bir izlenim oluşturuyor bizlerde.

Dantel seçimi iç çamaşırından daha çok kıyafete doğru yöneldiği modacıların kreasyonlarında boy gösteriyor. Sadece kıyafette değil ayakkabı ve çanta modellerinde de aktif kullanımı gözümüzden kaçmıyor. Omuz ve kol askılarında kullanılması yeni trendleri ortaya çıkartabilir. Eğer dantel parçalara yatırım yapılması düşünülüyorsa kaliteli kumaştan ziyade dantele dikkat edilmesi önerimiz arasındadır.

Yayınlamış olduğumuz moda haberlerinden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız  bizi sosyal ağlarda takip edebilirsiniz.

Facebook ta takip etmek için: Yemek ve moda

Twitter da takip etmek için: Yemek ve moda

2015 Sonbahar ve İlkbahar Dantel esintisi

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.