2018-2019 Makyaj Modası

By

2018-2019 Makyaj Modası

Hayırlı günler, Yemek ve Moda ailemiz. Bugün sizler için, güzellik köşemizde “2018-2019 Makyaj Modası” konusunu kaleme almak istedik.

Senenin sonbahar- kış sezonunun makyaj modasını mercek altına aldığımız zaman, doğal görünüme sahip ve nude tonların ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Gelin şimdi no make-up sitili adı verilen, doğal ve kusursuz görünümlü bir cilde kavuşmak için, hangi aşamaları takip etmek gerektiğini inceleyelim.

2018-2019 Makyaj Modası

No make-up sitili aşamaları;

  • Kontür uygulaması; Kontür uygulamalarıyla, yüz hatlarımızın şekli üzerinde yaptığımız makyaj hileleri, bu aşamada sayılmaktadır. Elmacık kemiklerinize uygulayacağınız yumuşak veya gösterişli bir dokunuşla, ince yüz hatlarına sahip olabilmeniz mümkün hale gelecektir.
  • Tenin doğal görünmesini sağlamak; Makalemizin başında da belirttiğimiz gibi, sonbahar makyaj modası olan bu uygulama için, ten rengine yakın olan bej renklerdeki fondötenleri tercih ederek, doğal bir makyaja ulaşabilirsiniz.
  • Allıklar; 2018-2019 allık renklerine baktığımızda; kahve, şeftali ve bronz renklerinin ön plana çıktığını görmekteyiz. Elmacık kemiklerinize uygulayacağınız söz konusu renkteki allıklar sayesinde, sıcak ve doğal görünümlü makyajınıza uygun dokunuşu yapabilirsiniz.
  • Minimalist tercihler; Sezonun göz makyajını incelediğimizde ise, siyah renkte eyeliner, likit ve jel eyeliner ve göz kalemleri kullanıldığını görüyoruz. Saydığımız tercihlerle, derin bakışlar yakalamanızı sağlayarak, doğru makyaja ulaşabilirsiniz.

Sabah erken uyandığınızda alacağınız duş sonrası, cildinizi nemlendirerek uygulayacağınız no make-up sitiliyle, sizinde her ortamda ışıldamanız mümkün olabilir.

“2018-2019 Makyaj Modası” makalemizin siz değerli hanımlarımıza faydalı olduğunu umud ediyor, senenin örnek sade makyaj önerileriyle hazırladığımız videomuzu paylaşıyoruz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like