2019 Ev Dekorasyon Modası

Hayırlı günler dileriz Yemek ve Moda ailemiz.

Bugün sizler için dekorasyon köşemizde, “2019 Ev Dekorasyon Modası” konusuna değinmek istedik.

Dekorasyonda tıpkı moda sektöründe olduğu gibi, her geçen sene yeni trendlere ev sahipliği yapıyor. Farklı renk ve tasarımların, günden güne yeniliklere kapı aralaması, sadece giyim sektöründe değil, ev dekorasyonunda da değişimlere öncülük ediyor.

Bakalım 2019 senesi, ev dekorasyonunda ne gibi yeniliklere ev sahipliği yapacak, birlikte göz gezdirelim.

2019 Ev Dekorasyon Modası

Özellikle son yıllarda insanların evlerinde sıra dışı tasarımları görmeyi arzu etmeleriyle birlikte, iç mimarlar çalışmalarına bu yönde ağırlık vermeye başladılar. Farklı çizgileri yakalayabilmek için, bakışlarını doğaya çeviren söz konusu tasarımcılar, şehir hayatının yapaylığından bunalan insanlar için, ironik bir şekilde doğanın kendisine has uyumunu mobilya parçalarında değerlendirme yoluna gittiler.

Bahsi geçen bu arayış, renklerden kullanılan materyallere kadar, her üründe hissedilir şekilde kendini gösteriyor. Doğal görüntü korunurken, akıllı tasarımlarında aranan özellikler arasında olması nedeniyle; esnek ve dinamik mobilyalar tüketicinin talepleri arasında varlığını devam ettiriyor.

Mobilyada doğal görünüm sağlanırken, geri dönüşüme önem korunmayı amaçlanıyor. Bu sebeple de, sürdürülebilir malzeme tasarımlarına öncelik tanınıyor.

2019 senesinin dekorasyon parçalarına baktığımızda; ahşap, taş ve cam gibi geleneksel parçaların varlığını sürdürdüğünü görüyoruz. Bahsettiğimiz geleneksel akım, hazırlanan malzemelerin dayanıklılığıyla doğru orantılı olacak diyebiliriz. Bunun yanı sıra, devam eden sene içerisinde, retro akımın izlerini görmemizde mümkün olacak.

Mutfaklarda doğal ahşabın devamı, işlem görmemiş malzemelerin kullanılması, dekorasyonda ada çayı ve gri renklerin ön plana çıkması, eğri ve esnek formda mobilyalar, yatak odalarında döşemeli yatak başlıkları, aksesuar olarak bitkilerin kullanılması, kadife kumaş ve halılar, mermer yüzeyler ve siyah duvarlar sayabileceğimiz ayrıntılar arasında yer alıyor.

“2019 Ev Dekorasyon Modası” makalemizin sorularınıza yanıt bulduğunu umud ederek, yazımızı sonlandırıyoruz.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.