2019 Kış Makyaj Trendi

By

Hayırlı günler dileriz Yemek ve Moda okuyucularımız.

Bugün sizler için, stil önerileri köşemizde; “2019 Kış Makyaj Trendi” konusunu ele almak istedik.

Makyaj uzmanları, yeni yılın bu soğuk günlerinde nude tonlar ve doğal görünümlü makyaj stillerinin ön plana çıkacağını işaret ediyor. No make-up adı verilen, söz konusu makyajın yapımı ile ilgili önemli ipuçlarını sizler için derledik.

2019 Kış Makyaj Trendi

No make-up olarak adlandırılan senenin trendi stilin, yapım detaylarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Kontürle yüz şekillendirme; Makyaj hileleri arasında sayılan söz konusu kontur uygulaması sayesinde, bir takım oynamalarla elmacık kemiklerinizi olduğundan daha ince gösterebilmeniz mümkündür. Bu uygulama sırasında, tecrübesizce hareket edilmesi, kötü görüntü oluşmasına neden olabilir. Konu ile ilgili bilgilendirici videolar seyretmeniz size yardımcı olacaktır.

Doğal ten makyajı; Makalemizin başında da belirttiğimiz gibi, 2019 senesinde doğal görünümlü makyajlar ön planda yer alıyor. Ten renginize uyumlu, doğru tonlarda seçilmiş fondötenler kullanmanız, makyajınızın en önemli aşaması olarak gösterilebilir. Aksi takdirde, maske görüntüsü ortaya çıkarak, sizi doğallıktan uzaklaştıracaktır.

Allık uygulaması; Uyguladığınız makyajın mevsime uyarlanabilmesi için seçebileceğiniz allık tonlarını; bronz, şeftali ve kahve olarak sıralayabiliriz. Söz konusu tonların, elmacık kemiklerinize uygulanması, sıcak ten renginize doğal bir dokunuş kazandıracaktır.

Minimalist tercihler yapılması; 2019 kış makyajının göz uygulamalarında, siyah eyeliner dikkat çekiyor. İster likit, ister jel eyeliner veya göz kalemiyle yapacağınız makyaj sayesinde, bakışlarınızı derinleştirebilmeniz mümkün olabilir.

Sizde evinizden çıkmadan önce; bir duş alarak, günlük temizlik bakımınızı yaptıktan sonra, bahsettiğimiz püf noktalara dikkat edip, hafif bir makyaj yaparak güne hazırlanabilirsiniz.

“2019 Kış Makyaj Trendi” makalemizin sizi aydınlattığını umarak, yazımızı sonlandırıyoruz. Konuyla ilgili derlediğimiz videomuzu mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like