2019 Saç Stilleri; Küt Saç Modelleri

Hayırlı günler dileriz Yemek ve Moda ailemiz.

Bugün sizler için stil önerileri köşemizde; “2019 Saç Stilleri; Küt Saç Modelleri” konusunu ele almak istiyoruz.

Kadınların oldukça önem verdikleri saç modelleri, uzunluğu ve rengi konuları, belkide kendileriyle ilgili en sık fikir değiştirdikleri şeyler arasında yer alıyor. Kimi zaman modanın gereğini yerine getirmek için değişikliğe giderken, kimi zamanda hayatlarının stresli günlerinde söz konusu değişiklik kararlarını alabiliyorlar.

Bakalım ünlü saç stilistleri 2019 senesi için, bizlere ne gibi ipuçları veriyor.

2019 Saç Stilleri; Küt Saç Modelleri

Son yılların favori modellerinden olan kısa saç modelleri, bu senede sıklıkla karşımıza çıkan örneklerden bir tanesini oluşturuyor. Kolay kullanımı, bakımının pratik olması, her yaş aralığına uygun olması, ortamlara kolay uyum sağlaması tarzın tercih edilme nedenlerinden sayılabilir. Özellikle yüzü güzel hanımlarda oldukça şık duran bu saçlara alışan kişilerin, başka modelleri benimsemesi de güçleşiyor.

50’li, 60’lı yıllarda oldukça sevilerek kullanılan küt saçlar, 2019 yılının da saç stillerinden biri olacak.Coll görüntüsüyle hanımların sevdiği tarzlardan olan söz konusu saç stili, daha uzun seneler sevilenler arasında varlığını koruyacak diyebiliriz.

Küt Saç Modeli Hangi Yüz Tiplerine Göredir?

Söz konusu kesim, her yüz tipine uyum sağlayan bir tarzdır. Burada dikkat edilmesi gereken konu, yüze uygun kesime karar verilmesi gerekliliğidir.

  • Oval yüz tipine sahip hanımlar; Avantajlı olan bu yüz tipleri, her türlü küt kesimi değerlendirebilirler. Uzun,kısa ve asimetrik küt kesimler sayabileceğimiz örneklerdendir.
  • Yuvarlak yüz tipine sahip hanımlar; Uzman saç stilistleri, bu yüz tipindeki kişilere bob saç stilini önermektedir. Ön kısmı uzun, arkaya doğru kısalan bu küt kesimler, çok uygun bir seçimdir.
  • Köşeli yüz tipine sahip hanımlar; Küt saçlar için en zor yüz tipleridir. Katlı küt kesimler, değerlendirebilecekleri tek seçenektir.
  • Üçgen yüz tipine sahip hanımlar; Bu tip yüze sahip kişiler, alınlarının dar olması sebebiyle, kahkulsüz modeldeki küt saç kesimlerini denemelidirler.

“ 2019 Saç Stilleri Küt Saç Modelleri” makalemizin aklınızdaki soruları cevapladığını umarak, yazımızı sonlandırıyoruz.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.