2019 Senesinin Kaş Stili

Hayırlı günler dileriz Yemek ve Moda ailemiz.

Bugün sizler için, güzellik köşemizde “2019 Senesinin Kaş Stili” konusunu kaleme almak istedik.

Güzellik uzmanlarının önümüzdeki sene için vurguladıkları tema; doğallık. Gerek makyajda,gerek giyimde, gerekse bugün size anlatacağımız kaş şeklinde doğal görünüm verilebilmesi, güzelliğin sade şeklinin gözler önüne serilmesinde en önemli detay olarak gösteriliyor.

2019 Senesinin Kaş Stili

Kaş şekli uygulamaları nasıl olacak?

Öncelikle belirtmemiz gereken, usturalı alım dediğimiz yöntemin kaşımızın güçlü görünmesini istediğimiz yerlerine uygulanmasını sağlamak. Bu önemli detay, kaşımızı en az iki sıra daha kalın görünmesine yardımcı olacak. Hanımlarımızın kaşlarıyla ilgili en dert yandıkları konu, yanlış alım tekniklerinden dolayı küsmüş ve dökülmüş kaşları diyebiliriz. Bu tip kaşlarda, güzellik uzmanları, bir takım vitaminler kullanarak, kaşların gürleşmesine yardımcı oluyorlar. Uygulama sonrasında ise, hala boşlukların olması durumunda, doldurma işlemi yapılarak kaşlar sabitleniyor. Vitaminin çare olmadığı zamanlarda uygulanan yöntem ise, microblaiding.

Microblaiding uygulaması nasıl yapılır?

Microblaiding;  3D kıl tekniği uygulamasıyla, kaşların seyrek olduğu bölgelerde, kendi kıl renginde yoğunlaşma yapılması ve doğallığın korunması suretiyle uygulanan bir yöntem çeşididir.

Kaş şeklinin verilmesinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Burada en önemli detay, kişinin nasıl görünmek istediği,hangi şekille kendini mutlu hissedeceği detayının gerçekleştirilebilmesidir.Geri kalan kısımda güzellik uzmanı, kaşın başlangıç ve bitiş yerini belirlemektedir. Kişinin yüzüne yakışacak şeklin verilmesinde,önceden çalışma yapılması dikkat gerektiren bir aşamadır. Örneğin, düşük görünümlü kaş yapısına sahip hanımlarımızda uygulama, olduğundan daha kalkık görünümlü kaş şekli verilmesini amaçlamaktadır. Tam tersi durumlarda ise, kaş biraz düşürülerek, yüzde abartılı görünüm oluşumu engellenmesi hedeflenir.Kısacası, makalemizin başında da belirttiğimiz şekilde, doğal ve şık şekil nihayetinde yüzle buluşturulmaktadır diyebilir.

“2019 Senesinin Kaş Stili” makalemizin sizlere yardımcı olduğunu umud ediyor, başka bir yazımızda daha bir arada olmak dileğimizle diyoruz.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.