2019 Senesinin Saç Trendi; Kısa Saçlar

By

Hayırlı günler dileriz Yemek ve Moda ailemiz.

Bugün sizler için, stil önerileri köşemizde “2019 Senesinin Saç Trendi; Kısa Saçlar” konusuna değinmek istiyoruz.

Saç modelleri, kadınların en hassas oldukları konuların başında gelmektedir. Bu nedenle, geçtiğimiz seneye kadar, saçlarından 1 cm bile kısaltırken büyük strese giren hanımlarımız için, kısa saç kullanmak imkansız denilebilecek düzeydeydi diyebiliriz. 2018 senesinde ünlü kadınların, beğenilen uzun saçlarıyla vedalaşarak, kısa saç trendine ayak uydurmaya başlamaları, birçok kişiyi bu konuda cesaretlendirmeye başladı.

Hanımların yeni gözdesi söz konusu modeller hakkında bilgilendirerek, hangi yüz tipleri hangi modelleri kullanabilir, birlikte inceleyelim.

2019 Senesinin Saç Trendi; Kısa Saçlar

Modern tarzdan hoşlananlardansanız ve özgüvenli yeniliklerden yanaysanız, kısa saç modelleri tam size göre diyebiliriz. Doğru model seçildiği takdirde, güzelliğinizi ortaya çıkaracak saçlar, kullanmaya başlayan kişilerce zaman içinde vazgeçilmez olmaya başlıyor.

Kullanım rahatlığı yönünden de oldukça pratik olması, modelin tercih edilirliğini artırıyor.

  • Oval yüze sahip kadınlar; Bu tip yüze sahip hanımlarımız, en şanslı kişiler dersek, doğru bir saptama yapmış olabiliriz. Çünkü, her türlü kısa saç modelinin yakışabileceği yüz şekline sahiptirler. Omuz hizasında long bob adı verilen kesim, en çok tavsiye edilen kesim çeşididir.
  • Yuvarlak yüze sahip kadınlar; Bu yüzlerin olduğundan daha ince ve uzun gösterilebilmeleri için; çene hizalarında, katlı ve doğal dalgalı modelleri tercih etmeleri doğru olacaktır.
  • Kalp yüz tipine sahip kadınlar; Bu yüz tipine sahip hanımlarımız, kakül ayrıntısını mutlaka kullanmalılardır.
  • Kare yüz tipine sahip kadınlar; Katlı, bob, asimetrik kesimler, çeneye varan kaküller ve küt saç modelleri, bu tip kadınları en çekici gösteren tarzlar arasındadır.

“2019 Senesinin Saç Trendi; Kısa Saçlar” makalemizin sizi aydınlattığını umarak, yazımızı sonlandırıyoruz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like