2019 Senesinin Trend Mobilya Renkleri

By

Hayırlı günler dileriz Yemek ve Moda ailemiz.

Bugün sizler için dekorasyon köşemizde, “2019 Senesinin Trend Mobilya Renkleri” konusunu ele alarak, senenin moda dekorasyon ayrıntılarından bahsetmek istedik.

Evlerimiz, yoğun hayat koşuşturması içinde, bizlerin dinlenip, ruhumuzu sakinleştirdiğimiz özel alanlarımızdır. Bu alanların dekorasyonu yapılırken, zevkimize uyumu kadar, bazı önemli detaylara da dikkat etmemiz gereklidir. Örneğin, göz yoran veya ruhunuza ağırlık veren renk ve modeller tercih etmeniz, sizi zaman içinde depresyona sürükleyebilmektedir. Bu sebeple, dekorasyon yapılırken, bir uzmanın fikrine danışılması veya en azından konunun araştırması yapılarak, eşyalara şekil verilmesi, yerinde bir karar olacaktır.

Gelin şimdi, tasarımcıların 2019 senesi için seçtikleri renkler konusunu mercek altına alalım.

2019 Senesinin Trend Mobilya Renkleri; Gri ve Adaçayı Yeşili

Bildiğiniz gibi, geçtiğimiz senelerde ev dekorasyonunda, canlı yeşiller oldukça revaçtaydı. Lider renk trendlerinin belirleyicisi olarak bilinen; Pantone firmasının 2017 yılında çıkardığı “Greenery”; söz konusu renk akımının başlangıcı olarak, piyasaya adım attı.

Bu sene ise, yeşilin gri rengiyle bir karışımı olan, “adaçayı yeşili” renginin trend olduğunu görüyoruz. Yeşilin soluk hali olan rengin, açık ve koyu tonları arasından tercihlerinizi yaparak, dekorasyonda trendi yakalamanız mümkün olabilir.

2019 senesinin dekorasyon dergilerini incelediğimizde; karşımıza sıklıkla çıkan bir diğer renk ise, nötr renklerin favorisi olan “gri rengi”. İster temel renk, ister arka plan olarak pek çok seçenekle değerlendirebileceğiniz söz konusu rengi, mobilya tercihlerinizde mutlaka kullanmanızı öneriyoruz. Bir örnekle konuyu derinleştirmemiz gerekirse; oturma odanızı tamamını gri şekilde dekore edebileceğiniz gibi, mavi ve bej renkleriyle de kombinleyebilirsiniz.

“2019 Senesinin Trend Mobilya Renkleri” makalemizin sizler için aydınlatıcı olduğunu umarak, yazımızı sonlandırıyoruz. Konuyla ilgili hazırladığımız resim albümümüzü gözden geçirerek, aklınızdaki dekorasyon fikirlerinizi şekillendirebilirsiniz.

Knitted blanket on wooden sofa, comfy pouf and basket with soft pillows in cozy living room interior with natural green accents

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like