Abiye Kıyafetlerde Aksesuar Seçimi

By

Abiye Kıyafetlerde Aksesuar Seçimi

Abiye Kıyafetlerde Aksesuar Seçimi: Abiye kıyafetler, her bayanın dolabında bulunması gereken, düğünlerde, özel toplantılarda ve yemeklerde gidilirken giyilen elbiselerdir. Böyle gecelere katılırken, hazırlıklı olmak amacıyla önceden her zaman böyle geceler için abiye kıyafet ve ona uygun ayakkabı, takı bulundurmak çok akıllıca olacaktır. Bu şekilde ani ortaya çıkan programlarda mağdur olmadan gecenin tadını çıkarma imkanı bulabilirsiniz. Şimdi sizler için Abiye Kıyafetlerde Aksesuar Seçimi nasıl olmalıdır, buna açıklık getirmek istiyoruz.

Abiye kıyafetinizde kemer kullanacaksanız, takacağınız takının kemerle uyumuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Takılar kemerlere nazaran daha sık kullanılan aksesuarlar olsa bile, kemerlerde abiye kıyafetlerin vazgeçilmez parçalarından biridir. Abiye kıyafet kombininiz de kemer kullanmak istiyorsanız veya kıyafetiniz bunu gerektiriyorsa 2 adıma dikkat etmeniz önemlidir. Bunlar;

-Elbisede kemer, kullanmak zorunluluğunu varsa, bu kemerin kıyafetinizle uyumuna özen göstermeniz iyi olacaktır.

-Abiye elbiselerde kullanılan kemerlerde, kalite önemli bir unsurdur. Örneğin, ışıltılı bir model giymeyi tercih ettiyseniz taşlı bir kemer kullanmanız daha doğru olacaktır.

Balo tarzı bir davete katılmayı düşünüyorsanız, elbisenizin kumaşına yakın renk ve dokuda bir kemer seçmeniz veya özel tasarlatmanız elbisenizle, kemeriniz arasında uyum yaratacaktır.

Abiye kıyafetlerde takının önemi

Abiye kıyafetlerle takıların uyumuna geldiğimizde, özel gecelerde elbise kadar elbiseleri neyle bütünleştirdiğiniz de önemli ayrıntıdır. Bu ayrıntı aksesuarların başında da takılar gelmektedir. Takılarda da uyum, kemerler kadar önemlidir. Örneğin herhangi bir davette kırmızı abiye bir elbise giymeyi tasarlıyorsanız, pırlanta yada yakut takılar kullanmanız çok yerinde bir karar olacaktır. Elbisenizin rengi, kumaşı seçeceğiniz takılarda sonuca ulaşmanız açısından önemli noktalardır. Takılarımız çok pahalı olmayan imitasyon parçalar olsalar bile, bu çok bir şey fark ettirmez. Takıda önemli olan, ona ne kadar ödediğiniz değil, uyumu ne kadar tuttur iseniz. Günlük hayatlarımızda veya özel günlerde özellikle de takacağınız takılar sizin kendi dünyanızı yansıtırlar. Bir evde  dekorasyon nasıl önemliyse, sizinde elbisenizle bütünleştireceğimiz takınız bir o kadar önemli sayılmaktadır. Kullanacağınız yanlış bir takı parçası ile, elbiseniz çok para harcanmış ve şık olsa bile, sizi rüküş gösterebilir ve bütün emekleriniz boşu boşuna gidebilir.

Bu ve benzer paylaşımlarımızın devamlılığı için bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. En moda kombinler ve stil önerileri için moda kategorimize göz gezdirebilirsiniz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek yayınladığımız yazılardan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm soru ve görüşlerinizi yorum kısmı ya da iletişim formu aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz.

Abiye Kıyafetlerde Aksesuar Seçimi

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like