Allık Uygulamasında Tekrarlanan Hatalar

By

Hayırlı günler dilerim Yemek ve Moda ailem. Bugün sizler için güzellik köşemizde, sıklıkla tekrarlanan bir yanlışı gündeme getirmek istedim. “Allık Uygulamasında Tekrarlanan Hatalar”

Doğru uygulanan makyaj, bir kadının bakımı yönünden oldukça önemli bir ayrıntıdır. Fakat dikkat edilmediği takdirde, tam tersi görünüşe sebebiyet verebilir. Bu nedenle, tekniklerin uygun şekilde kullanılması ve yerinde makyaj yapılması ciddiye alınmalıdır.

Allık Uygulamasında Tekrarlanan Hatalar

Ürünün fazla kullanılması

Allık uygulaması sırasında, fırçanın ucundaki fazlalığın alınması gereklidir. Bunu yapabilmek için 2 basit yöntem vardır. Allık fırçasının kenarına hafifçe vurmak veya fırçaya hafifçe üflemek. Bu aşama, ürünün kontrollü şekilde yayılmasına ve dengelenmesine yardımcı olur. Aksi takdirde, ürünün yanağa fazla uygulanması, kötü görüntüye sebep olur ve patlar.

Allığın doğru noktaya uygulanması

Bunu ruju sürerken taşırmak şeklinde örneklendirebiliriz. Her iki durumda da görüntü oldukça kötü duracaktır. Allığın doğru noktaya uygulanabilmesi için, ayna karşısında gülümsemeniz gerekir. Gülüş sırasında, yanaklarınızın yukarısında bulunan elmacık kemiklerinin kenarı allık uygulaması yapılacak yerdir. Küçük yüze sahip olan kişiler, bu bölgenin biraz daha alt kısmına uygulama yapabilirler. Elmacık kemiklerinin üst kısmına allık uygulamak yanlıştır.

Allığın dağıtılması

Allık yüze uygulandıktan sonra, düzgün şekilde dağıtılmalıdır. Allık yukarıda anlattığımız şekilde sürüldükten sonra, temiz bir fırça yardımıyla yuvarlak hareketlerle dağıtılması tamamlanmalıdır. Uygulanan bölgeden kulak çizgisine kadar dağıtmak yeterli olacaktır. Bu sırada elmacık kemiği üzerine çıkılmamasına özen gösterilmelidir.

Doğru allık tercihi yapmak

Makyaj uygulamasında cilde ve ten rengine uygun ürün kullanılması oldukça önemlidir. Fondöten, pudra benzeri toz tercihler yapılmayacaksa krem allıklarda kullanılabilir. Pudranın fazla kullanıldığı durumlarda toz allık kullanılması önerilir. Yoğun uygulamalarda ise likit allıklar tercih edilmelidir.

 Doğru fırça tercihi

Yukarıda da anlattığımız gibi allığın sürüldüğü yer kadar, yayılmasına da dikkat edilmelidir. Ürünü yeterli oranda alacak ve dağıtacak fırça kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra, hangi allığın kullanılacağı da belirleyici faktörler arasındadır.

Allığınızın renk seçimi

Cilde uygun allık seçimi profesyonel görünüm için gereklidir. İnci tonlarındaki allık, esmer bir hanımda kötü duracaktır. Bu nedenle, seçim sırasında işini bilen birinden yardım istenebilir.

Allık Uygulamasında Tekrarlanan Hatalar makalemizin size yardımcı olduğunu umarak, yazımızı sonlandırıyoruz. Kapatıcı hakkında bilmeniz gerekenler yazımız için tıklayabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like