Banyo dekorasyon önerileri

Banyo dekorasyon önerileri

Banyo dekorasyon önerileri: Hayat koşuşturmasında inzivaya çekilip, kendimizi dinledirme imkanı bulduğumuz yuvamız çoğu zaman içinde yaşayan kişinin ruh halini, hayata bakışını ortaya koyar. Bir çoğumuz özelimiz olan hanemize en az giydiğimiz kıyafetler kadar önem verir. Kullanışlı olması, yaşam tarzımıza uyum sağlaması, düzeni ve bütün bunların ışığında dekorasyonu kendimize ayırdığımız zamanı daha kaliteli geçirmemize yardımcı olur. Evimizin içinde tüm odalar, mutfağımız ve tabi ki banyomuz da bu özenden nasibini almaktadır. Banyo yapmayı angarya bir iş şeklinde düşünenlerin sayısı az olmasada, evine döndüğünde ilk olarak güzel bir banyo almak isteyen kişilerde oldukça fazladır. Özellikle bu insanlar için, banyo dekorasyonu oldukça önemlidir.

Banyo dekorasyon önerileri incelendiğinde çok dar kapsamlı olduğu düşünülsede aslında olduça fazla ayrıntının dikkate alınması gerektiğini görüyoruz. Bunu yaparken örneğin banyonuzun büyüklüğü, şekli, tesisatın nasıl yapılacağı ve evinizin bütününe uyumu aklımıza gelen bir kaç örnekten birini temsil ediyor. Banyomuzu dekore ederken önceliğimiz mekanın genişliğini dikkate almak olmalıdır. Mesela banyomuz büyükse, klozeti kenarda bir yere monte ederek, duş, küvet ve lavaboyu banyonun merkezine taşımalıyız. Bu sayede çok daha şık bir görünüm elde edebilir ve kullanışlı mekan tasarımını aktif şekilde değerlendirmiş olabilirsiniz. Aydınlatmada bu konuda diğer önemli bir ayrıntıdır.

Lavabolarımızın üzerinde kullanacağımız yeterli ışığa sahip, fakat çokta kuvvetli olmayan aydınlatmalar önerilerimiz arasında yer alıyor. Bunun dışında kokulu mumlar da tercih edebilecekleriniz arasında sayılabilir. Mekanda depolamanız gerekli malzemeleriniz için çekmeceli bir dolaptan yada renkli sepetlerden yararlanabilir, gözü yormayacak şekilde düzeni sağlayabilirsiniz. Banyonuz dar bir alanda yapılmışsa, duvara monte edilmiş dolap veya raflar size yerden tasarruf etme olanağı sağlayabilir. Ayrıca görünüm itibariylede daha geniş görüntü elde edebilirsiniz.

Banyo dekorasyon önerileri konusunda dikkatinizi çekmek istediğimiz diğer bir konu ise kendi hayalinizdeki şıklığı yakalayabilmenizdir. Örneğin, antika bir şifonyeri veya iki bacağı kesilmiş bir sehpayı, eski bir bisikleti lavabo altı olarak tasarlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal gücünüze kalmış diyebiliriz. Bunu yaparken uzman bir kişiden alacağınız yardım ve öneriler işinizi kolaylaştıracaktır. Evinizde rahatlık kadar şıklıkta önemli diyenlerdenseniz kibar bir avize ve duş perdesi yerine kullanabileceğiniz hoş bir perde hayalinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Duvarlarda fayans yerine suya dayanıklı renkli boyalar veya duvar kağıtlarıda tercih edebilirsiniz. Güzel bir şamdan, salonda kullandığınız hoş bir aksesuar banyonuz duruma müsaitse mekana ışıltı sağlayabilir.

Yine geniş mekanlarda tuvalet aynası şeklinde yer tasarlayabilir, önüne yerleştirdiğiniz bir pufla banyonuzu zenginleştirebilirsiniz. Banyonuz ışık alıyorsa, bir bitki veya çiçek derlemesiyle mekandan istifade edebilirsiniz. Kısacası, öncelikle tesisat için en uygun olan yerleri saptayıp, mekana uygun çözüm önerileriyle sizde kendi banyo dekorasyon önerileri fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Banyo dekorasyon önerileri

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.