Büyük beden elbise seçimi

Büyük beden elbise seçimi

Büyük beden elbise seçimi Yeterince şık görünmenin ve giydiğimiz parçaları üzerimize yakıştırmamızın yolu öncelikle bedenimizi tanımamızdan ve göze batan kusurlarımızı doğru yöntemlerle saklayabilmemizden geçer. Büyük beden elbise seçimi yapan hanımlarımız kıyafet seçimlerini bu doğrultuda yaparlarsa elde edecekleri sonuçlarda kendilerini daha iyi hissedebilir ve kendilerini çok daha iyi hissedebilirler. Örneğin büyük beden bir bayan pardösü seçimi yaparken, tercih etmesi gereken ince ve dökümlü kumaşlardır. Tersi yönde yapacağı seçimler kendilerini olduklarından çok daha iri gösterecek ve sonuçtan rahatsız duymalarına sebep olacaktır. Yine büyük göğüslü hanımların pardösü seçimlerinde önerebileceğimiz ayrıntı, tek düğmeli modelleri seçmeleridir. Renk seçimi olarak sizi yansıtan doğru tonları seçebilirsiniz. Fakat eğer desenli bir kumaş alacaksanız, desenlerin küçük olması dikkat etmeniz gereken konu başlıkları arasında yer alıyor. Kaşe kumaşlar, ince kaşmirler pardösü önerilerimiz arasında sayılabilir.

Yine Büyük beden elbise seçimi yapan hanımlarımıza söyleyebileceğimiz en önemli noktalardan biri, herkese yinelediğimiz gibi bir stiliniz olması ve bunun ışığında parçalara öncelik tanımanız gerektiğidir. Seçeceğiniz renkler, öncelikle yaşınızı yansıtabilmelidir. Genç bir hanımefendiyseniz güzel koyu renk bir taytı, kalçanızı kapatacak uzun bir gömlek veya tunikle kombinleyip, diz üstü bir çizmeyle sizde kolaylıkla şıklığı yakalayabilirsiniz. Tuniklerin üzerine kemer seçeneğini değerlendirenlerdenseniz dikkat etmeniz gereken noktaları sıralamak isterim. Bu durumda, ince bir beliniz varsa kalın kemerleri düşünebilirsiniz, kalın bir bele sahipseniz yapmanız gereken ince bir kemer kullanmak ve bu kemeri belinizin en ince bölgesine takmak olmalıdır.

Büyük beden elbise seçimi ile sayabileceğimiz bir diğer ayrıntı, en başta da söylediğimiz gibi vücudumuzun problemli bölgesini tanımak, bu bölgeler, koyu renklerle kapatarak, sorunsuz diğer bölgelerimizi ise sevdiğimiz farklı renklerle vurgulamak olmalıdır. Bu aşamada renk seçeneklerini istediğiniz şekilde çeşitlendirebilirsiniz. Doğru kombini yakaladığınız sürece sıkıntı yaratmayacaktır. Senenin modası olan, zımbalar, taşlar, danteller gibi detaylar seçeceğiniz tuniklerde kullanılabilir. Eğer seçtiğiniz tunik kısaysa, içine uyumlu uzun bir atletle kalçanızı kapatabilir uyumu yakalayabilirsiniz.

Büyük beden modeller hakkında bilgi sahibi olmak için galerimize göz atabilirsiniz.

Yayınlamış olduğumuz moda haberlerinden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız  bizi sosyal ağlarda takip edebilirsiniz.

Facebook ta takip etmek için: Yemek ve moda

Twitter da takip etmek için: Yemek ve moda

Etiketler: , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. figen dedi ki:

    Büyük beden elbise seçimi yazınız bana çok yardımcı oldu bazı ğüf noktalar öğrendim sayenizde

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.