Cilt bakımı için tavsiyeler

Cilt bakımı için tavsiyeler

Cilt bakımı için tavsiyeler: Cilt bakımı her kadının önemle yaklaştığı bir konudur ve öyle olmalıdır. Cilt bakımı yapılabilmesi için, öncelikle cilt tipinin belirlenmesi gerekir. Her gün 1 saatin üşenilmeden cilt bakımına ayrılması gerekmektedir.

Günlük bakım önerileri ve tavsiyeler;

  1. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, öncelikle cilt tipimizin belirlenmesi gereklidir. Cilt tipi belirlenirken, uzman görüşünden faydalanmak yararlı olabilir. Bunun akabinde, cilt tipinize uygun olan bakımı düzenli olarak yapmanız yeterli olacaktır.
  2. Cilt tipinize uygun olan doğal ürünleri seçerek kullanmanız lazımdır.
  3. Cildinizin ter, yağ gibi doğal salgılarını ve çevreden gelen kirlerin tıkadığı cildinizi düzenli olarak temizleyin.
  4. Cildin temizleme aşamasının ardından, nemlendirme aşaması gelmektedir. Cildinizin aşınması göz önünde tutularak, cilt nemini tam olarak kaybetmeden uygun nemlendiricilerle nemlendirilmelidir.
  5. Cildimiz açısından en tehlikeli şeylerden biride UV ışınlarıdır. Bu ışınlardan cildimizi korumak amacıyla, güneşe çıkmadan önce, koruyucu krem kullanmak faydalı olacaktır.
  6. Cildinizde zamanın etkileriyle oluşan hasarlar için, uygun ürünleri düzenli kullanmanız, bu etkileri geciktirecektir.

Cilt tiplerine göre bakım tavsiyeleri

Yağlı ciltlerin bakımı

Yağlı ciltler parlaktır ve açık gözeneklidir. Bu sebeple hasta ciltler olarak değerlendirilebilirler. Sivilce çıkmaya çok elverişlidir. Ayrıca sıklıkla kirlenir. Bu sebeple gündüz bakım şarttır. geceleri ise hava ile temas ettirilmeli, bakımdan sonra yatılmalıdır. Bunun yanı sıra kükürtlü sabunda tavsiye edilenler arasındadır.

Kuru cilt bakımı

Şeffaf ve gergin olan kuru ciltlerin altındaki kılcal damarlar bile görülebilir. Kuru cilde sahip kişilerin, özel cilt bakımına ihtiyaçları bulunmaktadır. Kuru ciltli kişiler sabun kullanmak yerine, temizleme kremi  ile cildi arındırma işlemi yapmalılardır. Akşam olduğu zaman ise, yağlı krem kullanılarak, cilt nemlendirilmeli ve fazla krem havlu yardımıyla ciltten temizlenmelidir.

Karma cilt bakımı

Karma ciltlerde burun, çene, alın yağlı iken, yanak kısımları kurudur. Bu sebeple karma cilt yapısı olarak adlandırılmaktadır. Bu cilt yapısı, diğerlerine göre daha zorludur. Kısaca ifade etmek gerekirse, cildin yağlı kısımları yağlı ciltlerin bakımı gibi yapılmalı, kuru kısımları ise, kuru ciltler gibi yapılarak cilt bakımı tamamlanmalıdır.

Bu ve benzeri paylaşımlardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bizi aşağıdaki adreslerden de takip edebilirsiniz.
Facebook: https://www.facebook.com/modaveyemek
Twitter: https://twitter.com/yemekvemoda

Cilt bakımı için tavsiyeler

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.