Dalgalı saç modelleri nasıl yapılır?

Dalgalı saç modelleri nasıl yapılır?

Dalgalı saç modellerini yapmak için iki yöntem bulunmakta bunlardan birincisi elbette ki profesyonel yardım almaktan geçiyor. Ancak kendi imkanlarınızla da saçlarınıza dalgalı bir görünüm katabilirsiniz. Bu yazımızda kendi imkanlarınız ile nasıl doğal görünüme sahip dalgalı saç yapabileceğinizi elimizden geldiğince anlatmaya çalışacağız.

Saç maşası yardımıyla dalgalı saç yapımı

Saç maşası kullanarak saçlarınıza dalgalı bir görünüm katmak için. Duştan sonra saçlarınızı tamamen kurutun. Ardından saçlarınıza ısı uygulayacağınız için ısıya karşı koruyucu termal macun sıkmanızı öneriyoruz. Sprey işleminden sonra saçlarınızı tutamlar halinde kalın bir maşaya dolayın ve bir süre bu şekilde bekleyin. Bu işlemden sonra saçlarınızı maşadan ayırın, göreceksiniz ki saçlarınız dalgalı bir görünümde olacak. Eğer daha kalın dalgalar istiyorsanız ayırdığınız saç tutamlarını daha kalın ayırın. Daha fazla bilgi için sizin için seçmiş olduğumuz videoyu izleyebilir ve yöntemi uygulayabilirsiniz.

Örgü ile dalgalı saç yapımı

Kolay ve bir o kadarda pratik olan bu yöntem belkide sizin kurtarıcınız olacak ne dersiniz? Bu yöntemi uygulamak için saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu yardımı ile iyice kurulayım. Hafif nemli kalması yeterli oluyor o yüzden tamamen kurutmayın. Saçlarınızı isteğe göre kalın ya da ince demetler halinde örün ve saç kurutma makinesi ile iyice kurulayın, saçlarınızın örgüsünü açtığınız zaman dalgalı bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz. Saçlarınızı dalgalı bir görünüme kavuşturmanın en pratik ve masrafsız yöntemi olarak biz bu yöntemi öneriyoruz.

Bigudi ile dalgalı saç yapımı

Birçok bayan artık bigudi kullanmıyor fakat siz bigudi kullanmayı seviyorsanız. Saçlarınızı dalgalı bir görünüme kavuşturmak için bu yöntem tam size göre. Bigudi yardımı ile saçlarınıza dalgalı bir görünüm kazandırmak diğer anlattığımız yöntemlere göre biraz daha meşakkatli bir yöntem olacağını unutmayınız. Bu yöntemi uzun uzun anlatmak yerine Kübra çimen arkadaşımızın anlattığı videoyu izlemeniz sizin için daha uygun olacaktır.

Aklınıza takılan soru, görüş ve önerileriniz için lütfen yorum yapmaktan çekinmeyiniz. Sizlere daha fazla içerik sunabilmemiz için bizi sosyal ağlarda desteklemeyi unutmayınız. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere yemek tarifleri ve moda ailesi.

Dalgalı saç modelleri nasıl yapılır

Etiketler:

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. ceren dedi ki:

    Dalgalı saç yapımı hakkında pratik bilgiler vermişsiniz elinize sağlık.

  2. berrak dedi ki:

    Dalgalı saç modelleri hakkında güzel bir yazı olmuş özellikle. Dalgalı saç modellerinin yapılışı videoları çok güzel

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.