Damatlık Modelleri

DAMATLIK MODELLERİ

 

Damatlık Modelleri: Şimdiye kadar elimizden geldiğince gelinlerimizin düğün günü için, ihtiyaç duyabilecekleri tüm ayrıntılara yer vermeye çabaladık. Bugün de, düğündeki esas adama dikkat çekmek istiyoruz. Bunun için de damatlık modellerini sizler için inceledik ve makalemizi derledik.


Genel itibariyle damatlar, düğün gecesinin telaşına son ana kadar kapılmazlar. Kafalarında tasarladıkları kesin bir modelleri yoktur ve olayın akışında nasılsa çözerim düşüncesiyle hareket ederler. Fakat, işin içine girdiklerinde herhangi bir terslikle veya kararsızlıkla karşılaştıklarında konunun çokta sıradan olmadığını çözümlerler. Damatlık modelinin beyefendinin içine sinmesi, gelinin göz kamaştırıcılığına uyum sağlaması ve seneler sonrasında uzun uzun anlatılacak tatlı hikayelerde yerini alması bakımından aslında çokta önemsiz değildir. O gece gelipte, baştan aşağı şık takımının içerisine girdiği vakit, yanında sevdiği kadının göz kamaştırıcılığıyla heyecanı başlar ve yüzünde belirgin bir gülümsemeyle dostlarının arasında kendinden emin şekilde, yeni hayata ilk adımını atar.


Damatlık modellerine göz gezdirdiğimizde favori rengin siyah olduğunu görüyoruz. Papyon hem modernliği hem de şıklığı yakalamak isteyen beylerimiz için sunabileceğimiz örneklerde ilk sırada yer alıyor. Kullanılan aksesuarlarda gelinlikle uyumu göz önünde bulundurursanız, bir bütünlük sağlar ve harika bir çift olduğunuzun uyumunu giyiminize yansıtabilirsiniz. Örneğin, kullanacağınız yaka çiçeğinizin rengi ve cinsi, gelin çiçeğiyle veya gelinlik aksesuarlarıyla uygun tarzda olabilir. Çoğu damat adayımız takımı diğer özel günlerinde de kullanmayı hedefler ve bu sebeple abartıya kaçmamaya gayret gösterir. Aksesuarla damat olduğunun altını çizer. Bazı beyfendiler ise, ömürlerinin bu en güzel gününde, farklılık yaratarak daha tarz modeller ve renkler kullanmayı hedeflerler. Krem rengi, beyaz verebileceğimiz örnekler arasında yer alıyor. Gri renginide bu örnekler arasında sıralayabiliriz.


Geceye dair dikkat edimesi gereken konulara dikkat çekersek, kravatı çok tercih etmemiz gerektiğini vurgulayabiliriz. Kravat daha çok, takım elbiseyle kullanılan bir aksesuardır. Bunun yerine ya papyon ya da hazır bağlanmış olan fularları tercih etmelisiniz. Fularlar genel itibariyle yelekleriyle takım olarak dizayn edilir ve bu şekilde satışa sunulur. Bu sayede takım elbisede şıklık tamamlanabilir ve dikkati üzerinde asaletle birleştirerek toplayabilirsiniz. Eğer fular kullanmak istiyorsanız ve yelek tercih etmiyorsanız, fuların uzun olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde, fularınız peçete gibi görünecektir. Papyonlarda genel olarak siyah rengi tercih edilsede, son zamanlarda farklı imajlar ve arajmanlarla hareketlik kazandırıldığını gözlemliyoruz.


Damatlıkta kullanacağınız gömlek yakasıda önemli diğer bir konudur. Bu gömlek günlük hayatınızda kullandığınız sıradan gömlek yakaları şeklinde tasarlanmaz. Şık bir damat gömleğini, ata yakalı, cepsiz ve düğmeleri görünmeyecek şekilde tanımlayabiliriz. Ata yakalı bir gömleğe papyon takmak, görünüş itibariyle çok gerekli olsada fular arajmanlarıyla da şıklık tamamlanabilir. Bunun dışında kol düğmeleriniz ve rugan ayakkabılarınız son noktayı koyacaktır diyebiliriz. Rugan ayakkabılar kıyafetinizin en dikkat çeken ayrıntısını oluşturur. Gündelik hayatımda rugan ayakkabıları kullanamam endişesi taşıyorsanız, açma deri ayakkabılarda da sonuca ulaşabilirsiniz. Fakat bağcıklı modellerin ilk tercihiniz olmasına özen göstermenizi öneririz. Renginde karar verirken ise, damatlığı esas almanız icap eder.


Her zaman olduğu gibi, seçiminizi yaparken rahatlık sağlaması açısından örnek damatlık modelleriyle yardımcı olmaya çalışacağız.

Yayınlamış olduğumuz moda haberlerinden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız  bizi sosyal ağlarda takip edebilirsiniz.

Facebook ta takip etmek için: Yemek ve moda

Twitter da takip etmek için: Yemek ve moda

Damatlık modelleri

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.