Doğru makyaj nasıl yapılır?

By

Doğru makyaj nasıl yapılır?

Doğru makyaj yapmak için, sadece birkaç püf noktasına dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Peki nedir bu noktalar, nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Sizde bu soruların yanıtını merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre.

Mutlaka nemlendirici kullanın

Makyaj çantanızda mutlaka cilt tipinize uygun bir nemlendirici bulundurun.

  • Makyaj yapmaya başlamadan önce mutlaka yüzünüzü ılık su ile yıkayın.
  • Ardından nemli kalacak kadar kurulayın.
  • ve nemlendiricinizi oval daireler çizerek yüzünüze sürün.

Bu yöntem cildinizin makyajdan sonra parlamasını, makyajın akmasını ve kullanmış olduğunuz malzemelerin cildinize zarar vermesini engelleyecektir.

doğru makyaj nasıl yapılır 1

Kapatıcı kullanmaya özen gösterin

Cilt renginiz ile ayni tonlarda bir kapatıcı kullanmak, yüzünüzdeki kusurlu bölgelerin dikkat çekmesini önemli bir ölçüde azaltacaktır.Bu yöntem en çok sivilceler ile başı dertte olan ya da göz altı morlukların dan şikayetçi olanların çok işine yarayacaktır.

doğru makyaj nasıl yapılır 2

Fondöten kullanmaktan korkmayın

Fondöten kullanırken cildinizin 1 açık yada 1 koyu tonunu kullanmaya özen gösterin. Fondöteni ten renginizden çok koyu yada çok açık renklerde kullanmanız boyun bölgenizde renk farklılıkları olmasına neden olacaktır.Fondöten sürerken sünger kullanarak cilde yayın ve fazlalık kısımları temizlemek için pamuk kullanmaya özen gösterin. Sünger ile sürülen fondöten cildiniz ile tam uyum sağlayacaktır.

doğru makyaj nasıl yapılır 3

Pudra kullanın

Pudra kullanımı doğru makyaj yapımında oldukça önemli bir yere sahip. Fakat pudra kullanırken

  • Pudra seçiminde ipek pudra seçmek size avantaj sağlayacaktır.
  • Pudrayı kalın bir fırça ile kullanmak doğru bir yöntemdir. ince bir fırça ile sürülen pudra cildinizde yer yer makyaj bozulmalarına sebebiyet verebilir.
  • Pudra sürerken her yere eşit dağıldığından emin olun. Kaş yapacağım derken göz çıkartmamak önemli

Eyeliner kullanın

Gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkartmak için eyeliner kullanın. Eğer gözlerinize güvenmiyorsanız uzun ve göz pınarlarınızdan geriye doğru uzanan bir sürüş tekniği ile gözlerinizi olduğundan daha güzel gösterebilirsiniz.

Rimel kullanın

Rimel bir makyajın olmazsa olmazlarındandır. Doğru rimel seçimi ve kullanımı ile kirpikleriniz daha uzun ve hacimli gözükecektir. Eyeliner ile desteklenmiş göz makyajı kusursuz görünmenizde size yardımcı olacaktır.

Uyumlu ruj kullanın

Makyajınız ile uyumlu renklerde ruj kullanmaya dikkat edin. Ruju bir dudak kalemi ile desteklemenizde dudaklarınızı dolgun gösterecektir.

Doğru makyaj nasıl yapılır? konumuza eklemek istedikleriniz, soru, görüş ve önerileriniz için yorum yazabilirsiniz. Bizi sosyal ağlarda desteklemeniz blogumuzun daha geniş kitlelere ulaşmasında bize yardımcı olacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like