Dudak Dolgunlaştırma Önerileri

By

Dudak Dolgunlaştırma Önerileri

Dudak Dolgunlaştırma Önerileri: Özellikle de ince dudaklara sahip bayanlar, dolgun dudaklara sahip olmayı isterler. Bunu başarmak, bir takım makyaj hileleri ve bitkisel çözümlerle mümkün olabilmektedir.

Dudakları dolgun gösteren makyaj teknikleri

  • Dudaklarınızı makyajla dolgun göstermek istiyorsanız, öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken konu ruj rengidir.
  • Dudaklarınıza açık renkli ruj kullanmanız, dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir.
  • Koyu renkli kullanılan rujlar ise, dudakları ince gösterecektir.
  • Rujunuzu sürmenizin ardından, üzerine pudra sürmeniz gerekmektedir.

Rujunuzu sürmenizin ardından, ruj renginize uyumlu bir dudak kalemiyle rujunuzu belirginleştirmeniz doğru olacaktır. Özellikle de üst dudakları dolgun göstermek için bu etkili bir yöntemdir. Dudakları dolgun göstermek amacıyla uygulanan diğer bir yöntem ise, ruj kullanmadan sadece dudak kalemi kullanmaktır. Bu yöntem sayesinde, dudaklar daha dolgun bir görünüme kavuşmaktadır.

Bir diğer kullanılan makyaj hilesi ise, ruju sürdükten sonra üzerine parlatıcı sürmektir. Açık renge sahip olan, şeffaf bir parlatıcı sürmek dudaklarınızı olduğundan daha dolgun bir görünümde gösterecektir.

Dudaklarınıza rujunuzu ve dudak kaleminizi sürmemizin ardından, üst dudağınızda ki çukur bölgenize aydınlatıcıyla kontör uygulayabilirsiniz. Bu şekilde dudaklarınız belirginleşecektir. Aydınlık bir dudak çevresi, dudak şeklinizin de görünümünü ortaya çıkaracaktır. Dudak makyajında püf nokta, dudağın çevresinin etrafından bir ton daha açık olma gerekliliğidir.

Dudak dolgunlaştırmak için;

Temiz bir diş fırçası kullanarak, çok bastırmadan dudakların fırçalanması sonucu, dudaklar dolgun bir görünüme kavuşur. Bu işlem sonrasında dolgunlaşmanın sebebi, dudaklarda kan dolaşımının hızlanmasıdır. Düzenli şekilde her gün dudak fırçalamak, kısa sürelide olsa dolgunluk bir dudak anlamına gelmektedir.

Kan dolaşımını hızlandırmanın diğer bir yöntemi ise, dudak arasına kalem koyarak, dudak yardımıyla kalemi oynatmaktır. Yalnız kalemin tırtıklı olamamasına dikkat etmek gerekmektedir.

Dudaklara sürülen nane yağı dudağınızı yakacak ve şişmesine neden olacaktır. Bu sayede dolgun görünümlü dudaklara sahip olmayı başarabilirsiniz.

Bu ve benzer paylaşımlarımızın devamlılığı için bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Daha fazla makyaj önerisi için uzman editörlerimizin sizin için hazırladıkları güzellik kategorimize göz gezdirebilirsiniz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek yayınladığımız yazılardan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm soru ve görüşlerinizi yorum kısmı ya da iletişim formu aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like