El Örgüsü Bayan Hırka Modelleri

El Örgüsü Bayan Hırka Modelleri

Senenin sonuna yaklaştığımız şu soğuk, kış günlerinde; sevdiklerinize kendi el emeğinizle hazırlayabileceğiniz özel hediyelerden birinden bahsetmek istiyoruz. El Örgüsü Bayan Hırka Modelleri

Öncelikle belirtmek isteriz ki; hemen hemen bütün El Örgüsü Bayan Hırka Modelleri, standart aynı ölçülerde hazırlanmaktadır.

Gelelim örgü modellerimize… İlk modelimiz kırk yama örgü hırka modeli. Bu modelde, renk geçişleri yapılarak yama görüntüsü verilmektedir. Arkası uzun, önü kısadır ve kol ve yaka kesimi de yapılmamaktadır. Hırkadan kalan ipleri, bere örerek değerlendirebilirsiniz. Bu hırka modelimizde papatya ve kek ipler tercih edilir. Örnek olarak, 6 mm şiş ile haraşo örebilirsiniz. 40 ilmekle başlayarak, düz şekilde örüyoruz ve parçaları birleştiriyoruz.

Diğer bir hırka modelimiz, ahududu hırka modeli… Bu hırkamız balon hırka, pıtırcık hırka olarakta geçmektedir. Hırka, kalın şiş ve kalın iple örülmektedir. 8 ile 10 mm şişlerden kullanabilirsiniz. Model için en azından 10 ipe ihtiyacınız vardır. Modelin yapısına göre sayı 12’ye çıkabilir veya 8’e düşebilir. Kullandığınız şişin kalınlığını ipe göre tercih etmelisiniz.

Bunlar dışında; kürklü hırka modeli, çilek örgü modeli, 3 büzme örgü modeli, örgü bayan panço gibi daha birçok çeşit El Örgüsü Bayan Hırka Modelleri mevcuttur.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.