Erkekler iş Mülakatına Nasıl Kıyafetle Gitmelidirler

Erkekler iş Mülakatına Nasıl Kıyafetle Gitmelidirler

Günlük hayat koşuşturmasında, doğru yerde doğru tarzda giyinmek her zaman çok önemli bir ayrıntı olmuştur. Belki de bunun en önemli örneklerinden bir tanesini de iş mülakatları oluşturmaktadır. Bugün sizler için erkekler iş mülakatına nasıl kıyafetle gitmelidirler, bunu açıklamak istiyoruz. İş görüşmesine giderken gidilecek kıyafeti seçmek, departmanı seçmekten bile daha önemlidir. Bunun sebebi, giyilecek olan kıyafetin sizi dilediğiniz departmana taşıyacak ilk ve en önemli adım olmasıdır.

Bir erkek, iş görüşmesine giderken, başvuracağı pozisyon hangisi olursa olsun, şirketin en üst direktörü şeklinde düşünüp, o şekilde giyinmeye çaba sarf etmelidir. Başvurduğu pozisyon spor kıyafet giyimini gerçekleştirebileceği bir tarz olsa bile, elinden geldiği kadar şık giyinmesi, görüşeceği kişinin üzerinde bırakacağı etki açısından çok önemlidir. Kişi, karşısındaki kişiye ben başarabilirim, işin hakkını verebilirim imajını geçirebilmelidir. Şık giyinmenin diğer bir boyutu ise, görüşülecek kişiye olan saygı ifadesi olmasıdır.

İş görüşmelerinde kullanılan renklerde, bir diğer önemli konuyu oluşturmaktadır. Görüşmeye gittiğiniz alan, büyük bir alan ise kırmızı kravat rengini seçmeniz sağlıklı olacaktır. Küçük bir alana başvuru söz konusu olduğu zamanlar ise, kırmızı doğru renk değildir. Bu durumda, doğal ve genellikle krem tonları tercih edilmesi gerekmektedir.

Görüşmelerinizde seçeceğiniz gömlek renginiz ise, beyaz veya mavi olmalıdır. Beyaz gömlek, karşı tarafı objektif bir şekilde doğru yönde düşünmeye sevk edecektir. Mavi gömlekse, görüştüğünüz kişi için zamanın kolay geçmesini sağlayacaktır ve bu sayede görüşmeyi dilediğiniz kadar uzatmanızda mümkün olacaktır. Çünkü renk sayesinde, karşınızdaki kişinin psikolojisinin sakinleşmesi sağlanacaktır.

İş görüşmelerinde kullanılmaması gereken renkler ise, sarı ve pembedir. Turuncu rengi de, yoğun bir şekilde kullanmanız sizi ucuz göstermeye sebep olabilmektedir. Bu sebeple bu renklerin kaçınılması daha doğru olacaktır.

Bizi sosyal ağlarda takip ederek yazmış olduğumuz moda ile ilgili haberdar ilk siz olabilirsiniz.
Twitter için: https://twitter.com/yemekvemoda
Facebook için: https://www.facebook.com/modaveyemek

Şimdi sizlere fikir sahibi olabilmeniz için hazırlamış olduğumuz  “Erkekler İş Mülakatına Nasıl Kıyafetle Gitmelidirler“ adlı resim galerimize göz atmayı unutmayın.

Erkekler İş Mülakatına Nasıl Kıyafetle Gitmelidirler 1

Erkekler İş Mülakatına Nasıl Kıyafetle Gitmelidirler 3

Erkekler iş Mülakatına Nasıl Kıyafetle Gitmelidirler 4

 

 

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.