Evde Hazırlayabileceğiniz Saç Bakım Maskesi

By

Evde Hazırlayabileceğiniz Saç Bakım Maskesi

Güzelliğimiz için çeşitli işlemlerden geçirdiğimiz saçlarımız, tüm bu aşamalar boyunca bazı zararlı sonuçlar yaşar ve oldukça yıpranır. Fön, boya, şekillendiriciler yanı sıra gün içerisinde dışarıdan saçımıza nüfus eden kirli havada saçımıza zarar veren etkenler arasında yer almaktadır. Yıpranan saçlarımız sağlıksız bir görüntüye kavuşacağı içinse yapılması gereken, saçımızı bu etkenlerden mümkün olduğunca korumak ve saç tipimize göre bakımımızı uygulamaktır.

Evde hazırlayabileceğiniz saç bakım maskeleri nelerdir?

Bahsetmeden evvel, bu önemli konu başlığımızı biraz daha irdelemek isteriz. Biraz önce de belirttiğimiz gibi, saçımıza bakım uygularken, tıpkı cilt bakımında olduğu gibi saçımızın yapısını bilmemizde çok önemlidir. Böylece saçımıza hangi ürünü ne sıklıkta ve ne şekilde kullanacağımız aşamalarında ilk adımı tamamlamış olabiliriz. Bilinçli bir şekilde saçımızın ihtiyacı olan eksiklerin giderilmesi, sağlıklı ve bakımlı saçlara kavuşmamızı kaçınılmaz kılacaktır.

Saç tipinizi belirlenme;

Saç tipinizin belirlenme aşamasının ardından, saçınızın neye ihtiyacı olduğunun belirlenmesiyle birlikte bakım aşamasına geçmemiz mümkün olacaktır. Günümüzde pek çok güzellik salonunda, uzmanlar tarafından veya satılan maske ürünleriyle bu bakımınızı yapabilirsiniz. Biz bugün sizler için evde kendiniz hazırlayabileceğiniz ve kolaylıkla uygulayabileceğiniz muhteşem bir maskeden bahsedeceğiz.

Maske için gerekli malzemelerimiz;

Üçer tatlı kaşığı lavanta yağı, ceviz yağı, susam yağı, zeytinyağı, badem yağı, çörek otu yağı ve sarımsak yağı. Aktardan rahatlıkla temin edebileceğiniz bu bitkisel yağları bir karıştırma kabında güzelce karıştırıyorsunuz. Hazırladığınız maskenizi, yıkayıp temizlediğiniz saçlarınıza, diplerden başlayarak masaj yapa yapa uygulayarak yedirmelisiniz. Maske uygulamasını tamamladıktan sonra, 2 saat karışımı saçınızda bekletmeli ve daha sonra ılık suyla saçlarınızı durulamalısınız.

Tarifini verdiğimiz maskemize eczaneden alacağınız E vitaminini ekleyerek uygulamanızı yapabilirsiniz. Her iki şekilde de düzenli uygulandığı takdirde oldukça canlı ve sağlıklı saçlara kavuşacağınızı temin edebiliriz. Bunun yanı sıra, eklediğiniz sarımsak yağı, saç diplerinizi güçlendireceği için saçlarınızın uzama hızında da artış görülecektir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.