Evinizde hazırlayabileceğiniz doğal maskeler

By

Evinizde hazırlayabileceğiniz doğal maskeler

Evinizde hazırlayabileceğiniz doğal maskeler: Her bayan cildine dikkat etmelidir. Cildimiz için düzenli vakit ayırmalı ve bakım yapmamız, bizi zamanın kötü etkilerinden mümkün olduğunca korur. Bunu gerçekleştirirken, pahalı ürünlere, kimyasallara başvurmak gerekmez. Evinizde de hazırlayabileceğiniz doğal maskelerle mucizeler gerçekleştirebilirsiniz.

Siyah noktalar için doğal patates maskesi

Siyah noktalardan kurtulmak mı istiyorsunuz. Bunu evinizde hazırlayabileceğiniz doğal patates maskesi sayesinde başarabilirsiniz. İşte o maske;

Gerekli malzemeler:

– 2-3 adet patates

– 1 çay kaşığı bal

– 3-4 damla limon suyu

Hazırlaması: Patateslerinizi rendeleyip, tülbent yardımıyla suyunu süzün. Bu suyu limon suyu ve balla güzelce karıştırın. Karışımı yüzünüze sürdükten sonra, 20 dakika bekletin. 20 dakika sonunda maskeyi yüzünüzden ılık su yardımıyla arındırın. Son olarak, nemlendirici kreminizi sürün ve işlemi tamamlayın.

Tırnakları hızlıca uzatan maske

Kimi tırnaklar kolayca kırılır ve geç uzarlar. Bu tip tırnağa sahip kişilerin, tırnaklarına özel bakım yapmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra oje ve ojeyi temizlemek için kullanılan aseton gibi kimyasallarda tırnaklara zarar vermektedir.

İşte tırnakların kolay uzamasını sağlayan ve kırılmasını engelleyen doğal maske yöntemi;

Gerekli malzemeler:

– yarım portakal suyu

– 2-3 diş sarımsak

– zeytinyağı

Hazırlaması: Öncelikle portakalın suyunu sıkıyoruz. Rendelediğimiz sarımsakla portakal suyunu karıştırıyoruz. Tırnaklarımızı bu karışımın içinde 15 dakika bekletiyoruz. Başka bir kaba zeytinyağı dökerek, karışımdan çıkan tırnaklarımızı 10 dakika da zeytin yağında bekletiyoruz. İşlemin ardından ellerimizi ılık suyla yıkayıp, kuruluyoruz. Tırnak ve eller için hazırlanmış nemlendirici bir kremi tüm elimize, tırnaklarımız dahil sürüyoruz. Bütünü 30 dakika süren bu uygulamayı, haftanın 2 günü tekrar ettiğinizde farkı sizde göreceksiniz.

Cildi parlaklaştıran domates maskesi

Şimdi de sizler için cildi parlaklaştıran doğal domates maskesinin tarifini paylaşmak istiyoruz.

Gerekli malzemeler:

– 1 adet domates

– 1 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı

– 1 ampul E vitamini

Hazırlanışı: Öncelikle domatesimizi rendelemekle başlıyoruz. Üzerine çekirdek yağını ve E vitamini koyarak, karıştırıyoruz. Temiz halde cildimize karışımı sürerek, 15 dakika bekletiyoruz. Bu işlemi haftada 2 defa tekrar ediyoruz.

Bu ve benzeri paylaşımlardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bizi aşağıdaki adreslerden de takip edebilirsiniz.
Facebook: https://www.facebook.com/modaveyemek
Twitter: https://twitter.com/yemekvemoda

Evinizde hazırlayabileceğiniz doğal maskeler

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like