Evinizde Kalıcı Saç Düzleştirme Yöntemleri

Hayırlı günler dileriz Yemek ve Moda ailemiz.

Bugün sizler için güzellik köşemizde; “Evinizde Kalıcı Saç Düzleştirme Yöntemleri” konusuna değinmek istiyoruz.

Bahsedeceğimiz söz konusu yöntemlerin doğal olmaları nedeniyle, uygulama sırasında saçlarınızın aşındırmayacak ve parlaklığını muhafaza edecek olması, sonuçlardan oldukça memnun kalacağınızın bir göstergesi diyebiliriz.

Evinizde Kalıcı Saç Düzleştirme Yöntemleri

Hindistan cevizi sütü ve limon suyuyla saç düzleştirmek için; Bu uygulamada, söz konusu iki doğal ürün güzelce karıştırılır. Krem kıvamına getirilir ve haftada iki defa saçlara uygulanır. Saçlara 5-6 dakika süresince nüfus etmesi beklenerek, ılık suyla durulama yapılır. Her hafta uygulanması halinde, saçlarınız düzleşecektir.

Bal ve sütle saç düzleştirme; Bu uygulama için; 2 yemek kaşığı dolusu bal, 1 fincan sütle karıştırılarak taze çiçek püresi eklenir. Malzemeler güzelce özdeşleştirilerek, saça uygulanır ve 2,5 saat saçta bekletilir. Durulamak için; katkısız bir şampuan yardımıyla maske arındırılır ve ılık suyla yıkanır. Haftada 1 kez olacak şekilde, düzenli olarak uygulama tekrarlanır.

Yumurta ve zeytinyağı kullanarak saç düzleştirmek; Saçları düzleştirmesinin yanı sıra, parlaklık ve yumuşaklıkta kazandıran bu maske için; 2 yumurta, zeytinyağıyla birlikte homojen olana kadar karıştırılır. Saça masajla tatbik edilir ve 1-1,5 saat süresince bekletilir. Katkısız bir şampuan yardımıyla durulama yapılır. Bakım maskesi, haftada bir veya iki kere uygulanır.

“Evinizde Kalıcı Saç Düzleştirme Yöntemleri” makalemizin size faydalı olduğunu umud ederek, başka yazılarımızda görüşmek üzere diyoruz.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.