Evinizi Zarif Göstermek İçin Uygulayabileceğiniz Yöntemler

Evinizi Zarif Göstermek İçin Uygulayabileceğiniz Yöntemler

Evinizi Zarif Göstermek İçin Uygulayabileceğiniz Yöntemler: Öyle zamanlar gelir ki, evimizin görüntüsü gözümüzü yormaya başlar. Bu sürekli aynı ortamda bulunmaktan sıkılmaya başladığımız anlamına gelebilir. Artık değişiklik zamanıdır. Bunu yaparken kastettiğimiz, illa mobilya değişikliği yapmak değildir. Zira bu, size ağır bir külfete mal olacaktır. Bunun yerine evinizde yapabileceğiniz ufak değişikliklerle hem hoşluk yakalayabilir, hem de bu sayede evinize olan sevginizi yenileyebilirsiniz. Gelin şimdi size bu konuyla ilgili birkaç ufak püf noktasından bahsedelim.

Evinizi Zarif Göstermek İçin Uygulayabileceğiniz Yöntemler

Aksesuarlar

Bir odanın olmazsa olmazı olan aksesuarlar, ortamda bütünlüğü oluşturan parçalardır. Onlarsız bir oda hissiz ve sıkıcı görünmeye mahkûmdur. Mobilyalar harici alınan ve eve yerleştirilen bu parçalar sayesinde, eviniz kişiselleşir ve size ait olduğunu hissetmenizi sağlar. Kitaplığa koyacağınız kitaplar, koltuklarınızı süsleyeceğiniz yastıklar veya sehpa üzerine konulan mumlar sizin seçiminiz olacaktır. İşte bu o ortamı sizin yuvanız yapar.

Bunun yanı sıra, bir diğer önerimiz ise, evinizde gören herkesi kendine hayran bırakacak bir köşe oluşturmanızdır. Bunu yaparken çok seçeneğiniz olduğunu unutmamalısınız. Tek yapmanız gereken hayal gücünüzü kullanmanız ve zevkinizle harikalar yaratmanızdır.

En iyi parçaların sergilenmesi

Evinize yenilik yapmadan evvel neyi değiştirmek istediğiniz emin olun. Parkeler, duvar kâğıtları, aksesuarlar ve ya sadece şık bir şamdan. Kararınızı vermelisiniz. Oldukça fazla seçenek içerisinden kararınızı verdikten sonra, doğru adımları atarak yeniliği yapmalı ve sergilemelisiniz.

Sonuçta ortaya çıkacak tasarımdan ziyade, renk uyumunun ne kadar önemli olduğu gerçeğini unutmamanız gerekmektedir. Duvarınızın rengi beyaz bile olsa, bir tablo veya aksesuar yardımıyla ona bambaşka bir bütünlük kazandırabilirsiniz. Yeter ki aralarında bir bağlantı kurun ve uyumu yakalayın.

Evinizin en dikkat çeken köşesine koyacağınız antika bir parça veya el dokuması halı, gelen ziyaretçilerinizin ilgisini üzerinde toplayacaktır. Bu sayede sıklıkla duyacağınız “nereden aldın” sorusu sonucu, eviniz ilgi çekici görünecektir.

Tablolar

Özellikle orijinal tablolar, bir evde inanılmaz bir büyü yakalanmasına neden olur. Buna imkânı olmayan kişilerde unutmamalıdır ki, kendi seçeceğiniz her tercih sizi ve zevkinizi ortaya koyacaktır. Buda evinizi size özel yapacaktır.

Bunun yanı sıra aydınlatmalarda önem verilmesi gereken ayrıntılar arasında değerlendirilebilir.

Bu ve benzer paylaşımlarımızın devamlılığı için bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Daha fazla dekorasyon önerisi için uzmanlarımız tarafından araştırıp sizler için kaleme alınan dekorasyon kategorimize göz atabilirsiniz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek yayınladığımız yazılardan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm soru ve görüşlerinizi yorum kısmı ya da iletişim formu aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.