Kaliteli Kıyafeti Nasıl Anlarız

Hayırlı günler dileriz Yemek ve Moda ailemiz.

Bugün sizler için moda köşemizde, önemli olduğunu düşündüğümüz bir konuya değinmek istedik. “Kaliteli Kıyafeti Nasıl Anlarız”

Pek çok kişi kaliteli giyimin doğrudan fiyat etiketiyle alakalı olduğunu düşünmektedir. Oysa bu görüş, sizi oldukça yanıltabilir. Günümüzde, pek çok pahalı marka ürünleri, kalitesiz giyimlerini vitrinlerinde süsleyerek, satmaya devam etmektedir.

Bu yanılgıya düşmemek için, alınacak ürünün incelenmesi ve kalitesinden emin olunarak, alışverişe devam edilmesi doğru olacaktır.

Kaliteli Kıyafeti Nasıl Anlarız?

Kalitesiz ürün aldığınız takdirde, giyim kısa süre sonra yıpranacak, rengi solacak, dikişi patlayacak ve hatta yırtılacaktır. Peki, bir ürünün kaliteli olup olmadığını anlamak için, nelere dikkat etmemiz gerekir, gelin birlikte bakalım.

Sağlam dikiş kuralı; Dikişlerin gevşekliği, çözülümü bize bu yönde ipucu veren ayrıntılardır. Almayı düşündüğünüz üründe, dikiş kısımlarının her iki yönünden hafifçe çekmeniz, parçanın sağlamlığını test etmenizde yardımcı olacaktır. Herhangi bir gevşeme, kopma olmayan ürünler, kaliteli dikiş işleminden geçmiş demektir.

Sentetik olmayan kumaşlar; Sentetik kumaşlar, yıkama işlemlerinde sıkıntı yaratan ürünlerdir. Genel olarak kuru temizliğe ihtiyaç duyulur. Bu sebeple, doğal kumaş tercihi yapmanız sizi ilerleyen zamanda maddi külfetlerden koruyacaktır.

Yedek düğme detayı; Kıyafet parçasında yedek düğmenin elbiseye iliştirilmiş şekilde satılması, ürününüzün uzun vade kullanılabileceğinin bir tüyosudur.

Metal fermuar detayı; Giyimde kullanılan plastik fermuarlar, zaman içinde kullanım ve yıkamayla aşınırlar. Bu sebeple, metal fermuar kullanılan parçalar daha elverişlidir.

Orantılı kalıp; Ürünü ucuza getirmek isteyen firmalar, kumaştan tasarruf yapabilmek adına, üründe hilelere başvururlar. Bunun sonucu olarakta, orantısız kalıplı kıyafetler, kişi üzerinde yakışıksız görünümlere sebep olur.

“Kaliteli Kıyafeti Nasıl Anlarız” makalemizi yapacağınız alışverişlerinizde dikkate almanızı önererek, diğer yazılarımızda görüşmek ümidiyle diyoruz.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.