Kendi Giyim Tarzınızı oluşturun

Kendi giyim tarzınızı oluşturun

Günümüzde pek çok opsiyonel giyim tarzı bulunsa da kendimize ait bir tarz oluşturmak mümkün değil. Birçok insanın kendine ait olarak nitelendirdiği tarzlar aslında gördüğümüz ve hoşumuza giden parçaları kombine etmemizdir. Bunlara rağmen özgün giyim tarzınızı kendinizin oluşturabilmeniz de mümkün. Şimdi sizlere bununla ilgili birkaç öneride bulunacağız.

Dolabınızı değerlendirin: Sahip olduğunuz kıyafetler içinde ilk önce tespit yapıp hangisinin sizin için daha ideal olduğunu ve hoşunuza gittiğini kararlaştırın. Farklı kıyafetleri birleştirmek ilginç bir görüntü oluşturabilir. Üzerinize tam oturan kıyafetler sizin görüntünüze artı katacaktır. Dışarı çıkarken giymekte tereddütte kaldığınız kıyafetleri bir an önce kendinizden uzaklaştırın. Beğendiğiniz eşya listesi hazırlayın ve elinizde olan kıyafetler ve sevdiğiniz özellikleri bir kağıda yazın. Kesimleri boyları ölçüleri vücudunuza oturma biçimlerini spor, silim, fit olup olmadığı süslemeleri gibi hangilerinin hoşunuza gittiğini iyice belirleyin. Bunları kararlaştırmak sizleri bir adım öne taşıyacaktır.

Yardım isteyin!  Eğer kıyafet seçimlerinde güçlük yaşıyorsanız yardım istemekten hiçbir zaman çekinmeyin. Hayran olduğunuz veyahut hoşunuza giden tarz ve kıyafetler hakkında ailenizden dostlarınızdan fikir ve yorum almaktan hiçbir zaman çekinmeyin. Bir diğer fikir ise beğendiğiniz ve hoşunuza giden kıyafetlerinin satıldığı mağazaya giderek oradaki satış danışmanlarından fikirlerini alabilirsiniz.

Aksesuar kombin ve uyum: Aksesuar kullanmayı eğer seviyorsanız bir adım öndesiniz demektir. İlginç aksesuarlar sıradan görünüşünüzü değiştirmenizde büyük rol oynar. Örneğin bir ayakkabı için değişik bağcık almak veya tokalı bir kemer takmak bunlardan en basitleridir. Mücevher eşarp toka şapka benzeri aksesuarları da ihmal etmeyin. En önemlisi yaratıcılığınız konuşturun elinizde olan ürünlerle yeni aksesuarlar veya var olan kıyafetlerinize küçük işlemeler düğmeler eklemekten çekinmeyin.

Kombin ve uyum bölümüne gelirsek, farklı ve ilginç parçaları birbirleri ile birleştirerek eşleştirmeyi denemelisiniz. Beklide uzun zamandır kullanmadığınız kıyafetleri aynada giymeyi ve kombinler oluşturmayı denemelisiniz. Saç modelinizi değiştirin, saç giyimin parçası değildir ama bazı şeyleri değiştirmeye başlamadan önce ilk olarak kendimizde bazı değişiklikler yapmaya başlamalıyız. Şampuan ek bakım kremleri de bunların cabasıdır. En önemlisi kendiniz olmanızdır, kendinizden ne kadar ödün verirseniz ve kendiniz için yapmak istediğiniz şeyleri ertelerseniz o kadar öz güveninizde ve moda konusundaki fikirlerinizde eksilme yaşarsınız. Kendi tarzınızı oluşturmaktan çekinmeyin ve yapıcı olmaya çalışın.

Yayınlamış olduğumuz moda haberlerinden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız  bizi sosyal ağlarda takip edebilirsiniz.

Facebook ta takip etmek için: Yemek ve moda

Twitter da takip etmek için: Yemek ve moda

Kendi Giyim Tarzınızı oluşturun

Etiketler: , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. Ceyda Çakır dedi ki:

    Kendi giyim tarzınısı oluşturun demişsiniz çok güzelde anlatmışsınız belki bazı rüküşler vazgeçerde giyinmeyi öğrenirler

    1. Eray ULUSLU dedi ki:

      Değerli yorumunu için teşekkür ederiz Ceyda hanım umarım iyi dilekleriniz gibi olur.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.