Kilo Vermenize Yardımcı Besinler

Hayırlı günler dileriz Yemek ve Moda ailemiz.

Bugün, pek çoğumuzun hayatında sorun teşkil eden, fazla kilolarımızdan kurtularak, hafiflemenin bazı tüyolarından bahsetmek istiyoruz. Öncelikle sağlıklı yaşamla ve diyetisyenlerin kontrolü eşliğinde kilo vermenin önemini vurgulayarak, makalemize başlayabiliriz. Bu diyet yolculuğunuzda, işinize yaracağını düşündüğümüz, uzman doktorlarca listelenmiş “Kilo Vermenize Yardımcı Besinler” nelermiş, birlikte inceleyelim.

Kilo Vermenize Yardımcı Besinler

Norveçli Uzman Doktorlar, balık ağırlıklı diyetlerin oldukça başarılı sonuçlar doğurduğunu vurguluyorlar. Haftada birkaç kez balık tüketerek, çok daha rahat kilo verebileceklerini belirten araştırma sonuçlarında, balığın mucizevî faydalarından da geniş ölçüde bahsedilmiş. Böylelikle, sağlıklı şekilde fazlalıklarınızdan kurtulurken, diğer taraftan önemli vitaminlerle bedeninizi güçlendirmeyi başarmış oluyorsunuz.

Balığın içeriğinde bulunan omega-3 yağ asitlerinin ve proteinlerin yağ yakımına yardımcı olmasının yanı sıra, balık proteinlerinin tokluk hissi vermesinin de diyette, oldukça etkili olduğu araştırmalarca kanıtlanmış durumda.

Gelin şimdide, balık haricinde diyetimizde yardımcı diğer besin maddelerine göz atalım.

  • Kuru baklagiller; İçeriğindeki lifler, tokluk hissi vermektedir. Haşlaması yapılarak, salatalarda tüketilmesi önerilir.
  • Yoğurt; Yağsız yoğurt içerisinde, kalsiyumun zayıflatıcı etkisi ispatlanmıştır.
  • Kırmızıbiber; Günde bir çorba kaşığı tüketimi, metabolizmanızı hızlandırır.
  • Yumurtanın beyazı; Metabolizmayı hızlandıran besinlerdendir.
  • Armut, elma, greyfurt ve ayva meyveleri; greyfurt iştah azaltıcı olarak tüketilebilir. Diğer meyvelerde, lif içerikleriyle tokluk hissine yardımcı olacaktır.
  • Tam tahıllı ürünler; Kan şekeri dengesini sağlar ve tokluk hissi verir.
  • Yeşil salatalar; Kalorisi oldukça düşük bu besinde, tokluk hissi veren besin grubundadır.
  • Tarçın; Çay kaşığı ucuyla tarçın tüketimi, insülin artışını engellemektedir.
  • Zeytinyağı; içeriğindeki omega-6 yağ asitleri, kilo yakmanızda yardımcıdır.

“Kilo Vermenize Yardımcı Besinler” makalemizin size ışık tuttuğunu umud ederek, başka makalelerde görüşmek üzere diyoruz.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.