Kış sezonu bayanların çizme tercihleri

By

Kış sezonu bayanların çizme tercihleri

Kış sezonu bayanların çizme tercihleri: Kış ve Sonbahar aylarında bayanların en çok tercih ettiği ayakkabı modellerinin başında çizmeler gelmektedir. Bu sene çizme modelleri geçtiğimiz yıllarla kıyaslandığında daha farklı bir hava içerisinde boy gösterecek. Kürk ayrıntıları ve renklerinden dolayı farklı bir çizgi içerisine bürünecek çizmeler bayanların ve hatta erkeklerin bile günlük giyim tarzında gösterişli bir görünüm içerisine sokacak.
Artık klasik olmaya başlamış bu kürklü çizmeleri giymek istemeyen ve kaçınan bayanlarımız için zımbalı çizmeler daha uygundur. Günlük kıyafetlerimizin altına giydiğimiz çizmeden ödün vermek istemiyorsak zımbalı ve topuksuz bot tercihleriyle rahat ve gösterişli bir kullanım sağlayabiliriz.

Bunların yanı sıra Leopar desenli, fermuarlı, topuklarında demir bulunan ve topuksuz çizmelerde sonbahar ve kış sezonunun yeni trendleri olacak gibi duruyor. Düz çizmeler rahat bir kullanımın yanı sıra sağlık içinde ideal bir kullanımı vardır.

Çizmemi Bot mu?

Çizmeler botlardan daha farklı olarak diz bölgesine kadar uzantısı bulunan kışlık ayakkabılardır. Bu nedenle iyi bir görünüm yakalayabilmek için boyunuzla orantılı bir çizme seçimi yapmalısınız. Yani çizme seçiminde boyun ne önemi var denilmemelidir. Şu konuya açıklık getirecek olursak eğer boyunuz uzunsa, uzun bir tercih yapmalı kısa boylu ve orta boylu çizme uzunlukları ise orta boylu bayanların tercih edebileceği modeller arasında bulunmaktadır.

Bu konuda bayanlarımız için bir ufak ayrıntıda: Bacağı saran modelleri kullanırsanız daha uzun gözükürsünüz.
İnce topuklu çizmeler bileklerinde bulunan hareketli tokalar sayesinde çok dikkat çekiyor. Çizmelerin bu bölgesindeki kemerler bileğinizi daha zayıf gösterdiği gibi daha da estetik bir görünüm sağlıyor.

Ayaklarınız taraklı ise tercih edebilceğiniz modellerin başında ince topuklular geliyor. Bunun yanı sıra sonbahar modasında görülen topuksuz ve renkli çizmelerde tercih edebilirsiniz. Bileklerinde zincir bulunan, bacağınız saran bölümünde ip ve bağcık bulunan modellerde kullanımınız için uygundur. Düz renklerin topuk bölümlerinde çizmenin renginin tam zıt rengi kullanılarak şık ve daha güzel görünmenize yardımcı oluyor. Dolgu topuk ve siyah çizmeler Sonbahar kış modasında kendini gösterecek trendlerden birisidir. Dolgu topuk modelleri spor ayakkabılara sıçramış ve her modele uyarlaması yapılarak günlük kullanımda bile kullanılır hale gelmiştir

Bu ve benzer paylaşımlarımızın devamlılığı için bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Bu senenin moda haberlerinden haberdar olmak istiyorsanız uzmanlarımızın hazırladığı moda kategorimize göz atmanız faydalı olacaktır.

Kış sezonu bayanların çizme tercihleri

 

Kış sezonu bayanların çizme tercihleri 1

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like