Kısa Sürede Saç Uzatma Teknikleri

Hayırlı günler dileriz Yemek ve Moda ailemiz.

Hayatın içerisindeki yoğun stres içinde, her birimiz zorlu sınavlardan geçmek zorunda kalıyoruz. Yaratılış gereği hassas olan kadınlar, böyle zamanlarda oldukça kötü şekilde etkilenerek, yanlış kararlar alabiliyorlar.

Bu yanlış kararlardan en masum görüneni, saçlarını kestirmeleri diyebiliriz. Bir sabah uyanarak, hiç akılarında yokken, içinde bulundukları sıkıntıdan uzaklaşabileceklerini umarak, değişiklik yapmak istiyor ve işe saçlarını kestirmekle başlıyorlar. Elbette çoğu kez, durum pişmanlıkla son buluyor.

Bazense, saçlar aşırı yıpranma sebebiyle küserek, normalden geç uzayabiliyorlar. Bizde sizler için; “Kısa Sürede Saç Uzatma Teknikleri” makalemizle konuya ışık tutmak istedik.

Kısa Sürede Saç Uzatma Teknikleri

1-Beslenme düzeninize özen gösterin; Düzenli protein alınması, saçların uzaması bakımından önemli rol oynamaktadır. Balık, et ve tavuk gibi besinleri hayatınızda ön planda tutarak beslenirseniz, saçlar güçlenecektir.

2-Saçlarınızın yıkama suyunun çok sıcak olmamasına dikkat edin; Kaynar suyla yıkanmak, saç derisini aşındırarak, uzama süresinin gecikmesine etki etmektedir. Tam tersi olarak ılık suyla yıkanan saçlar ise, saçların kökünü uyardığı için, uzamayı hızlandırır.

3-Saç kırıklarınızı düzenli şekilde aldırın; Saçlarınızda uzamaya bağlı olarak, zaman içerisinde kırıklar oluşmaktadır. Kuaförünüzde kırıklarınızı aldırmadığınız takdirde, uzama gecikir.

4-Saç şekillendiricilerden uzak durun; Saçlarınızı şekillendirmek için sıkça ısıya maruz bırakmanız, zaman içerisinde saçlarınızın yıpranmasına neden olacaktır. Şekillendirmek istendiğinde bigudi tarzı yöntemlere başvurmak, fönün zararlı etkilerinden korur.

5-Saçı besleyen yağlar kullanın; Saçınıza düzenli olarak argan yağı benzeri besleyicilerle bakım yapmanız, hızlı uzamaya etki edecektir.

“Kısa Sürede Saç Uzatma Teknikleri” makalemizin işinize yaradığını umud ederek, başka yazılarımızda buluşmak üzere diyoruz.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.