Kıyafetleri bel uzunluğunda seçmek

By

Kıyafetleri bel uzunluğunda seçmek

Kıyafetleri bel uzunluğunda seçmek: Bir kıyafet seçiminde kadının bel uzunluğunun uzun mu, kısa mı olduğu önemli bir ayrındır. Kıyafeti seçerken bu durum kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır.

Bunu öğrenebilmek için iki tane ölçüm şarttır. Birincisi, koltukaltı ve bel arasında bulunan mesafe ölçülür. Daha sonra ise, bel ile popo arası mesafe ölçülür. Sonuçlara baktığınızda, ilk sonuç daha kısa çıktıysa siz kısa belli bir bayansınız. İkinci sonuç kısa çıktıysa siz uzun belli bir bayansınız.

Kısa belli bayanların giyim tarzı nasıl olmalı

Kısa belli bayanların, vücutlarının alt tarafı daha küçüktür. Giyimde vücut dengesinin sağlanması gerekli bir durumdur. Size önerimiz, dikey çizgili üstler olacaktır. Çizgiler sayesinde üst tarafınız, olduğundan daha uzun görünecektir. Bel hizanız ise, bir miktar aşağıya inecektir. Yalnız çizgili bluzlarda çizgilerin ince olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Vücudunuzu sarmalamayan bol üst parçalar deneyin. Bu şekilde belin nerede bulunduğu gösterilmemiş olacaktır. Örneğin V yakalarda, beli aşağı çeker ve odak noktasını çeker. Bununla birlikte kemerli kıyafetlerden uzak kalmak gerekir. Kemer kullanmak şartsa, kıyafetle aynı renkte ve dar olanını tercih etmelisiniz.

Uzun belli bayanların giyim tarzı nasıl olmalı

Bu bayanların sıkıntılı durumu beden tipleri sebebiyle, bacak boylarının olduğundan daha kısa görünmesidir. Uzun belli kadınların alt kısımlarını uzun gösterecek giyimleri tercih etmesi gereklidir.  Örneğin, belden kabaran elbiseleri buna örnek gösterebiliriz. Bu elbiseler, beli ve bacakları uzun gösterecektir.

Gömlek seçimi yaparken, bele oturmasına dikkat etmelisiniz. Yalnız karın bölgesi sorunlu bayanlarda bu durum sıkıntı çıkarabilir. Göbek sıkıntısı olan kişiler maalesef bunu yapamazlar.

Pantolon alırken ise, bel hizasında veya biraz daha üzerinde seçim yapmalısınız. Bacak boyunun kısa görünmemesi içinse seçim dar pantolonlardan kullanılmalı.

Kısa ceketler önerebileceğimiz parçalar arasında yer alıyor. Bolero tarzı ceket uzun belli bayanları en şık gösteren üstlerdendir. Ayakkabılar topuklu olursa bacak boyu uzun görünür.

Etek ve elbise giyecekseniz, ayakkabılar ve çoraplar uyumlu renklerde tercih edilmelidir.

Konuyu toparladığımızda, söyleyebileceğimiz şey tercihlerinizde bacaklarınızı kısa gösterecek seçimleri hayatınızdan çıkarmalısınız. Düşük belli pantolonlar yerine yüksek belli pantolonlar buna örnek gösterilebilir.

Kıyafetleri bel uzunluğunda seçmek

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like