Koç Burcu

By

21 Mart-20 Nisan

Güzel günler değerli okuyucularım.

Bugün burçlar köşemizde koç burcu genel özellikleri hakkında sizi bilgilendirmek istiyorum. Yönetici gezegeni Mars olan Koç burçlarının renkleri; ateş kırmızısı ve nar çiçeğidir. Çiçekleri; Lale, gelincik, renkli sardunya, hanımeli; uğurlu sayıları ise dokuzdur.

Şimdi de genel özelliklerinden bahsedelim.

Koç Burcu Genel Özellikleri

Burçlar kuşağının ilk burcu olan koçlar, oldukça hareketli ve enerjiktirler. Ben egoları fazla geliştiği için, kendilerine olan hayranlıklarını gizleyemezler. Coşkuları ve hayat enerjileriyle hayatlarında sürekli ileriye doğru gitmeyi arzu ederler. Özellikle dikkatlerini çeken konularda oldukça yaratıcı olabildikleri için, kendilerini bulundukları ortamlarda rahatlıkla gösterebilirler. Planlı hareket ettikleri zamanlarda, başaramayacakları hemen hiçbir şey yoktur. Fakat bencilce düşünme ve sabırsızca yaklaşımlar, onlara zorlu zamanlar da yaşatabilmektedir. Abartılı anlatımları, zaman zaman konuşmalarını saptırmalarına sebep olur. Kıskanç doğaları ve bağımsız oluşları hayat çizgilerinin zorlu özelliklerindendir.

Koç Burcu Aşk Hayatı

Az evvelde belirttiğimiz gibi ilişkilerinde kıskançlıklarını gizleyemeyen koçlar, sevdikleri insanları paylaşamazlar. Buna karşı, flörtü sevmeleri sebebiyle birden fazla kişiyle yakınlaşma yaşadıkları da görülebilir. Çabuk aşık olup, çabuk vazgeçebilirler. Fakat derin bir aşk yaşayarak bağımsızlıklarını hiçe saydıkları nadir insanlar olur. Oldukça tutkulu ve derin düşüncelidirler. Kendilerini sıklıkla eleştirdikleri için, etraflarında takdir edilen insanlar olsalar bile, hayatlarında sıkıntı yaratırlar.

Koç Burcu Kadını

Coşkuları, tutkuları, hayat enerjileriyle koç kadınları hayranlık yaratırlar. Her ne kadar bağımsızlıkları ilk planda olsa da, kendilerini himaye edecek ve onları sarıp sarmalayacak bir eş isterler. Kıskançtırlar. Erkekte baskın karakter ve tutkularını doruklara çıkaracak kişiye özlem duyarlar. Eşlerine ve çocuklarına itina gösterirler. Onlar için aile çok şey ifade etmektedir. Çocuklarını yetiştirirken, onların kendilerine güvenli olarak büyümelerini arzu ederler.

Koç Burcu Erkeği

Etkileyicilikleri, çekicilikleri, otoriter tavırları ve özellikle arzu ettikleri konularda engelleri aşma konusundaki güçleriyle, ben buradayım demenin tüm fiziksel yansımalarını gösterebilirler. Cüretkâr oluşları, beğendikleri kadını bir av olarak görmelerine sebep olabilir. Onlarla uzun süreli ilişki yaşamak isteyenler, meydan okumalara ve heyecana karşı hazırlıklı olmalıdır. Derinlerinde duygusal olan koç erkekleri, aslında yaşam boyu yanlarında dimdik duran kadınlar arzu ederler. Kıskanç, gururlu ve kolay affetmez özelliktedirler.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like