Kusursuz Kirpik Görüntüsü İçin Maskara Hileleri

Hayırlı günler dileriz Yemek ve Moda ailemiz.

Bugün sizler için güzellik köşemizde, kadınların bakışlarını ön plana çıkarmaya yardımcı olan, önemli bir makyaj hilesinden bahsetmek istedik. “Kusursuz Kirpik Görüntüsü İçin Maskara Hileleri” makalemizde derlediğimiz konumuza geçmeden evvel, kusursuz makyaj görüntüsü elde etmenin en önemli aşamasının; sağlıklı bir ciltten geçtiğini yinelemek isteriz.

Kusursuz Kirpik Görüntüsü İçin Maskara Hileleri

Makyajın en önemli detayı olan göz makyajında, kirpiklerin mümkün olduğunca gür ve kıvrık görünümü, bakışların daha derin ve anlamlı olmasına yardımcı olacaktır. Bunu elde etmenin bazı püf noktaları bulunmaktadır.

Kirpik kıvrımlarının şeklinin muhafazası; Bu aşamada makyaj uzmanlarının hilesi, 2 farklı maskara kullanmalarıdır. Şekillendirici ve su geçirmez maskaraların, güçlerinin birleştirilmesiyle, kıvrımlar belirginleşirken, aynı zamanda gün içinde muhafaza sağlanabilmektedir. Bunun İçin öncelikle, ilk maskarayla kirpikler şekillendirilir, ardından; su geçirmez maskarayla üzerinden geçilerek, işlem sonlandırılır.

Renk oyunları; Bu püf noktası, daha ziyade uç renklerde saç rengi kullanan hanımlarımız için geçerli diyebiliriz. Sarı saçlı hanımlar, tamamen siyah maskara kullandıkları takdirde, görünüm çok doğal durmayabilir. Bunun önüne geçebilmek için; üst kirpiklere siyah, alt kirpiklere kahverengi maskarayla gölge verilmesi gerekmektedir.

Hacimli ve uzun görünümlü kirpikler için; Kirpiklere hacim kazandırma özelliğine sahip maskaralar, oldukça başarılı sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir. Daha uzun bir görüntü için ise, ikinci bir maskara yardımıyla, ortadan uca doğru bir uygulama gerekir.

Belirgin renkler; Beyaz astar denilen uygulamalar, siyah maskaraların renginin belirginleştirilmesinde kullanılmaktadır. Renkli maskara kullanmayı tercih eden hanımlara, sadece kirpik ucu ve taban bölgelerine sürmeleri önerilir.

“Kusursuz Kirpik Görüntüsü İçin Maskara Hileleri” makalemizi beğendiğinizi umud ederek, bir başka yazımızda daha görüşmek ümidiyle diyoruz.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.