Oturma Odası Dekorasyon Önerileri

Oturma Odası Dekorasyon Önerileri

Oturma odalarımız hiç kuşkusuz mutfaklardan sonra en çok zaman geçirdiğimiz yaşam alanlarımızdır. Bu yüzden de dekorasyona diğer tüm alanlar kadar önem teşkil etmektedir. Bu makalemizde sizler için bazı oturma odası dekorasyon önerileri sunarak, sizlerin kafasında fikirlerinizin şekillenmesi konusunda yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Pek çoğumuzun oturma odası çokta büyük olmaması sebebiyle, eşya seçimi ve yerleştirilmesi özenle düşünülerek yapılmalıdır. Gelin öncelikle bu dar mekânlardan bahsederek yazımıza devam edelim. Oturma odalarında bulunan başlıca eşyalardan olan televizyonlar, günümüz teknolojisiyle birlikte hem ebat olarak daha ince ve estetik, hem de duvara monte edilebilir olması sebebiyle avantaj sağlamaktadır. Yine duvara monte edilen televizyon altı mini boy yaşam üniteleri, hem zarif bir o kadarda kullanışlı bir şekilde dekorasyonunuzda mobilyalarınızı tamamlayabilmektedir. Bu şekilde de hatırı sayılır miktarda yerden tasarruf etmiş olmanız imkân bulur.

Oturma odalarımızda kullanacağınız koltuk önerilerinde ise ilk sırayı, tahmin edebileceğiniz gibi köşe koltukları almaktadır. Son yıllarda gerek renk seçenekleri, gerekse model zenginliğiyle hayalinizdeki gibi bir köşe takımını bulabileceğinizi düşünüyoruz. Seçeceğiniz koltuğunuzu tamamlayacak şıklıkta bir halı, uygun bir iki dekoratif tablo ve duvar rengiyle odanız son halini alacaktır. Perde olaraksa, tül perdeler mekânın aydınlığının muhafaza edilmesi açısından ideal olacaktır.

Geniş bir oturma odasına sahipseniz, dekorasyon yapmanız çok daha kolay olacaktır. İstediğiniz herhangi bir mobilya, fazla abartıya kaçmayacak büyüklükte bir televizyon ünitesi ve yaşam alanının durumuna göre ufak boy bir orta sehpayla dekorasyonunuzu şekillendirebilirsiniz. Yine de renk seçimi yaparken ferah ve moda renklerden faydalanmanızı ve perde olarak tülleri tercih etmenizi öneriyoruz. Halı olarak yine koltuk takımınızı tamamlayan bir renk veya zıt renklerle örneğin koltukta kullanacağınız minik yastıklarla uyumu yakalayabilirsiniz.

 

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.