Peynir saklama koşulları

By

Peynir saklama koşulları

Peynir saklama koşulları: Sofralarımızın vazgeçilmez lezzeti olan peyniri uygun konularda nasıl saklayabiliriz diye merak ediyorsanız, bu yazımız tam size göre. Aradığınız bilgi besinleri saklama yöntemi ise ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

Uzmanlara göre peyniri saklama koşulları, satın alındığı andan itibaren başlıyor ve her peynir için farklı saklama koşulu olduğunun altı çiziliyor. Satın aldığınız peynirin buzdolabında +2/-4 derece aralığında saklanması öngörülüyor.

Beyaz peyniri suyunda saklayın

Beyaz peynir kendi suyu içerisinde ağzı açık olsa dahi uzun süre besin değerlerini kaybetmeden saklanabilmektedir. Bu sayede peynirinizi ilk günkü gibi tüketmeye devam edebilirsiniz.

Kaşar peyniri nasıl saklanır

Kaşar peynirleri nemden ve rutubetli ortamdan uzak şekilde saklanmalıdır. Kullandığınız kaşar peynirini streç film ile sarmak içerisindeki nem ve oksijen seviyesi artacağı için hızlı bir şekilde küflenecektir.

Örgü peynir nasıl saklanmalı?

Örgü peynir paketi açıldıktan sonra mutlaka streç film ve ya hava almayan bir kap içerisine konularak saklanmalıdır. Bu sayede peyniriniz ve  besin değerleri çok daha uzun dayanacaktır.

Aklınıza takılan diğer peynir türleri için yorum kısmını kullanabilirsiniz. Diğer püf noktalar için ilgili kategorimize göz gezdirebilirsiniz. Birbirinden güzel yemekler için yemek tarifi kategorimize bakmayı unutmayın.

Bu ve benzeri paylaşımlardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bizi aşağıdaki adreslerden de takip edebilirsiniz.
Facebook: https://www.facebook.com/modaveyemek
Twitter: https://twitter.com/yemekvemoda

 

peynir saklama koşulları

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like