Retro Tarzı Ev Dekorasyonu

Retro Tarzı Ev Dekorasyonu

Retro tarzı ev dekorasyonu. Teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanan yada aşırı modern tarzları sevmeyenlerin kurtarıcısı diyebiliriz.

Peki Nedir Bu Retro Tarzı

Modern tarz dekorasyonlar dan sıkılanların kurtarıcısı bir dizayn olduğu için kullanabilirsiniz. 70’li ve 80’li yılların tarzını sevenlerin fenomen dekorasyon modellerinde ilk tercihin bu tarzı oluyor diyebiliriz. Retro dekorasyon tarzında sizi sınırlayabilecek nokta hayal gücünüz ve aksesuar seçimleriniz olacaktır.

Mobilya: Retro tarzı dekorasyonda mobilyalar yansıttıkları dönemin özeti niteliğindedir ve dikkatlerin üzerine çekmektedir. Kanepeler geniş ve çok renkli minderleri ile öne çıkarlar. Kırmızı oturma minderleri ile parlak krom bar tabureleri, iğne ayaklı puflar bu dekorasyonun önemli modellerinden biridir.

Renkler: Odanıza Retro hava katmanın en önemli yollarından biri, eşyalarda ve duvarlarda bu akıma uygun renkler seçmektir. Bu renklerin en çok tercih edileni ise avokado yeşilidir. Bu rengi dekorasyonunuz da kullanmaktan çekinmeyiniz. Bu rengin rakipleri ise hardal sarısı, beyaz, siyah ve kırmızı kombinasyonları. Bazı insanların pembe ve mor rengi de tercih edilen renkler arasında kendisine yer bulmaktadır. Retro tarzına parlak turuncu renkler, yeşil ve sarı dokunuşlar ve indigo mavisi ile ufak dokunuşlar tarzınıza fark yaratacaktır. Ekose desenler, batik kumaşlar evinize şal baskılı detaylar da dönemsel özellikleri yansıtacaktır.

Dokunuşlar: Retro tarzınızı en iyi yansıtmak için kullandığınız ufak dokunuşlar olacaktır. Retro tarzlarını dekorasyonda dekorasyonda kullanırken pürüzsüz plastikler, tüylü halılar, kadifeler ve tüylü halılar ilk seçenekleriniz arasında olmalıdır.

Retro tarzınıza vurgular: Retro tarzda vurgulayıcı detaylar ve aksesuar seçimi çok önemli bir yere sahip. Dekorasyonu yapan kişi burada hayal gücünü sınırlamamalı.

Zemin Kaplamaları: Retro tarzda bir dekorasyon yapacaksanız zemin kaplamasında üç karakteristik seçenek öne çıkıyor; doğal ahşap kaplama, boydan boya kabarık tüylü halı ve dama desenli karolar…

Aydınlatma: Ayaklı abajurlar ve kare ya da püsküllü formda lambalar retro dekorasyon tarzı için ideal seçeneklerdir. Bunlar dışında çok renkli avizeler de tercih edilebilir.

Retro tarzı ev dekorasyonu hakkında akılınıza takılan soru, görüş ve önerilerinizi yorum yazarak bizlere iletebilirsiniz.

Retro Tarzı Ev Dekorasyon

 

Etiketler:

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. ayça dedi ki:

    Güzel yazı olmuş dekorasyon fikirleri için bilgilendirici

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.