Salep içmenin 7 faydası

By

Salep içmenin 7 faydası

Salep içmenin faydaları nelerdir? salep gerçekten faydalı mı? bu soruların cevabını merak ediyormusunuz? o zaman bu yazımız okumadan geçmeyin bakalım salep içmenin ne kadar faydası varmış.

Salep içmenin faydalarını saymaya başlamadan önce, bu yazımızda sözü geçen salebin marketten alınan içerisinde koruyucu madde, nişasta bol bol şeker olan salep olmadığını belirtmekte fayda var. Kısacası salebi aktardan alın içiniz rahat etsin.

Grip ve öksürüğün baş düşmanı

Salebin kış aylarında birçoğumuzun yaşadığı grip, nezle ve soğuk algınlığına karşı direnç sağladığı uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Özellikle boğaz ağrısı şikayetiniz varsa sabahları bir bardak sıcak salep içmeniz bu şikayetinizi önemli ölçüde ortadan kaldıracaktır. Bu nedenle kış aylarında salep tüketmekten korkmayın.

Aç kalmayın ama kilo verin

Günümüzde fast food tüketimi ve yiyecek, içeceklerde kullanılan koruyucu maddeler sağ olsun bir çoğumuza kilo sorunu getirdi. Endişelenmeyin size diyet tarifi vermeyeceğim zira insanların zayıflamak için diyet yapmalarını pek tasvir etmiyorum. Bunun yerine öğün aralarınızda bir fincan tarçınlı salep ve avuç içi kadar kuru yemiş tüketmeniz. Uzun süreli bir tokluk hissi, kan şekerinizin düzenlenmesi ve tatlı ihtiyacınızın büyük bir çoğunluğunu giderecektir.

Yağların daha hızlı yakılmasını sağlar

Sütlü salep tüketmeniz sütte bulunan mineraller, kalsiyum ve protein sayesinde vücudunuzun yağ yakma hızını yükseltecektir. Kilo vermeye aşamasında kasları korumak çok önemlidir, kötü yağ hücrelerini hızlı bir şekilde kaslara zarar vermeden yakmak çok uzun ve zahmetli olabilir. Bu durumu hızlandırmak için her gün bir adet sütlü tarçınlı salep içmeye özen gösterin.

Kalori oranı düşün içecek

Birçok içeceğin aksine salebin kalorisi düşüktür. Salep yaklaşık olarak 70 ile 80 kalori arasındadır. Bir bardak kolanın 89 kalori olduğuna göre salep kolaya oranla daha az kalori ve zarara sahiptir. Kolayı sadece bir örnek olarak verdim sizde biliyorsunuz ki ülkemizde kola tüketimi yüksek bir içecektir. Ara öğünlerinizde bir adet mevsime uygun bir meyve ve bir fincan salep içerek kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

salep içmenin 7 faydası

Kabızlık sorunu çekiyorsanız?

Bir bardak sıcak salebin bağırsaklarda ki toksinlerin atılmasına ve kabızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Eğer kabızlık sorunu çekiyorsanız akşam yemeklerinden sonra 1 bardak sıcak salep içmeniz bu sorunu önemli ölçüde ortadan kaldıracaktır.

Adet düzensizliğine iyi geldiği kanıtlandı

Düzenli tüketilen salebin adet düzensizliğine iyi geldiği uzmanlar tarafından açıklandı. Eğer adet düzensizliği şikayetiniz varsa günde 1 bardak sıcak salep tüketmeye özen gösterin.

Enerjinizi arttırır

Kış aylarında vücudun enerjisi ve direnci düşer. Bu nedenle kendimizi hep yorgun ve halsiz hissederiz. Yapılan araştırmalarda salep içmenin vücudu daha enerjik hissettirdiği ortaya çıkmıştır.

Salep içmenin faydaları hakkındaki yazımız ile aklınıza takılan tüm soru, görüş ve önerilerinizi yorum yazarak bize bildirebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like