Şık Giyinmenin Püf Noktaları

Şık Giyinmenin Püf Noktaları

Şık Giyinmenin Püf Noktaları: Bir kadının şık görünebilmesi için önce vücut tipini iyi bilmesi gerekir. Şık görünebilmek için ten rengi, saç rengi, vücut tipi ve gideceği ortam gibi bir çok etken şık giyinmenizi olumsuz yönde etkiler. Özetle şık giyinmek için öncelikle kendinizi iyi tanıyabilmeniz gerekmektedir. Unutmayın ki hiç kimse kusursuz değildir. Önemli olan kusurlarınızı bilmek ve bunları şık gösterebilmektir. Peki şık giyinmek için nelere dikkat edeceğiz, konumuza öncelikle renklerden başlayalım.

Sarışın kadınlar için şık giyinmek

Sarışın bayanlar için açık pembe tonları, açık mavi tonları, lila ve açık yeşil tonları kullanmanız doğru olacaktı. Koyu kırmızı tonları, koyu mavi tonları gibi koyu renkler yüzünüzü sert gösterecektir.

Açık tenli ve kızıl bayanlar için

Açık tenli ve kızıl bayanlar için yeşilin açık tonları, saman sarısı ve kayısı rengi gibi sıcak tonlar tercih edilmelidir.  Toprak sarısı ve haki gibi renkler yüz hatlarınızı sert göstereceği için bu renkleri kullanmaktan kaçınmalısınız.

Açık tenli ve kahverengi saç tonları kullanan bayanlar

Kızıl saçlı bayanlar için yazdıklarımızın hepsi kahverengi saçlı bayanlar içinde geçerlidir.

Açık tenli ve siyah saçlı bayanlar için

Açık tenli siyah saçlı bayanlar için, Pembe ve mavinin tüm tonlarının yanı sıra siyah tonlarını da kullanabilirler. Aman dikkat sarının tüm tonlarından kaçınmanız gerekir.

Buğday tenli ve kahverengi saçlı bayanlar için

Buğday tenli ve kahverengi saçlı bir bayansanız, Kırmızı ve yeşil tonlarının yanı sıra bej ve toprak sarısı gibi renkleri de kullanabilirsiniz.  Maviye yakın tonlar ve fuşya tonlarından uzak durmalısınız.

İş yerinde şık giyinmenin püf noktaları

İş yerine gidiyorsanız erkekler ile ayni ortamda bol zaman geçirecekseniz demektir. Bu durum bazen sıkıcı olsa da kadın olduğunuz gerçeğini unutmadan da şık görünebilirsiniz. Öncelikle hangi sektörde çalışıyorsak onun geleneklerinden uzaklaşmadan ve kendi tarzımızın da çok dışına çıkmadan şık giyinmemiz mümkün. Bir bayan olarak işinizi ciddiye aldığınızı kıyafetleriniz ile belli etmelisiniz. Bunun için birbiri ile iyi kombin edilmiş elbiseler ve vücut tipimize uygun giyinmek çok önemli. Takım elbiseler veya pantolon üzerine kombinlenmiş giysiler ve düz kesim elbiseler çok şık bir görüntü ortaya çıkartacaktır. Dikkat etmeniz gereken noktalar ise mecbur kalmadığınız sürece derin dekolteler, mini etekler ve vücut hatlarınızı ortaya çıkartan kıyafetler sizleri zor durumda bırakabilir.

Aksesuar

Aksesuar demek ince detay demektir. Ayakkabılarınız her zaman tertemiz olmalı çünkü dost başa düşman ayağa bakarmış, çantanız hem kıyafetiniz ile hemde gideceğiniz ortam ile uyumlu olmalıdır. Aksesuar seçiminde abartıdan uzak göze hoş gelinen takılar kullanmak çok etkili bir yöntemdir.

Bu ve benzer paylaşımlarımızın devamlılığı için bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Bu gün ne giysem yada bu sezon acaba neler moda diye düşünüyorsanız moda kategorimize bir göz atmanızda fayda var

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. özge dedi ki:

    Bu püf noktalara daha çok dikkat edicem paylaşım için teşekkürler

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.