Siyah noktalarımızdan Nasıl Kurtuluruz?

Siyah noktalarımızdan Nasıl Kurtuluruz?

Siyah noktalarımızdan Nasıl Kurtuluruz?:Genellikle yağlı ve geniş gözenekli ciltlerde görünen siyah noktaların temel nedenlerini; beslenme ve gün boyunca yüzümüzde biriken kir, yağ, makyaj olarak sıralayabiliriz. Sıklıkla burun etrafında görünen siyah noktalardan kurtulmak için ne gibi doğal yöntemlere başvurabiliriz, bunu inceleyelim. Tabi bu yöntemlerden umduğunuz sonucu alamazsanız yinede cilt doktoruna görünmenizde fayda var. Bu arada noktaları kesinle elinizle sıkmaya veya onlarla inatlaşmaya yeltenmeyin. Yüzünüzde kalıcı iz bırakmasına sebep olabilirsiniz.

  1. Siyah noktalarımızı temizlemekte ilk hedef, gözenekleri açmaktır. Bunun için; geniş bir kaba sıcak su koyarak, başımızı bu suyun buharından etkilenebileceği mesafede tutup bir çarşaf veya havluyu kafamızın üzerine örtmeliyiz. Bu işlemi 5-10 dakika kadar yaparsak siyah noktalarımız daha kolay temizlenecektir.
  2. Kullanılmamış bir diş fırçasının üzerine az miktarda diş macunu sürerek, suyla nemlendirdiğiniz siyah noktaların bulunduğu bölgeyi, noktalar gidene kadar narince fırçalayın.
  3. Yarım limonun üzerine 3-4 damla bal damlatarak, yüzünüzde siyah bölgelerin ağırlıklı olduğu bölgelere sürün. 5 dakika kadar yüzünüzde tuttuktan sonra, yüzünüzü soğuk suyla temizleyin.
  4. Bir çay kaşığı karbonata, bir çorba kaşığı elma sirkesi ekleyerek siyah noktalı bölgeye sürün. 5 dakika beklettikten sonra yıkayarak, temizleyin.
  5. Güzellik ürünü satan her markette tüplerde satılan ve kolaylıkla temin edebileceğiniz kozmetik kille, kili maske kıvamına getirecek ölçüde elma sirkesini karıştırıp yüzünüze maske uygulayın. Maske yüzünüzde kuruduktan sonra maskeyi yüzünüzden temizleyin. Kuru ciltler için beyaz kil, yağlı ciltler içinse yeşil kil kullanılır.
  6. Peeling; Bir çay kaşığı Türk kahvesi, bir çay kaşığı toz şeker ve az miktardaki balı karıştırarak, karışımı ovalayarak özellikle siyah noktaların olduğu bölgeye narince sürün. 10 dakika bekletip, temizleyin. Bu işlemi en fazla haftada iki kere tekrarlayabilirsiniz.
  7. Bir çorba kaşığı yulaf ununu suda pişirerek, koyu kıvama geldikten sonra içine 1 tatlı kaşığı badem unu katın ve yüzünüze sürün. 15 dakika kadar bekleyip, ılık suyla temizleyin

Siyah noktalarımızdan Nasıl Kurtuluruz

Bu ve benzer paylaşımlarımızın devamlılığı için bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Uzmanlarımız tarafından hazırlanmış olan güzellik kategorimize de göz atmanızı öneriyoruz.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.