Tesettür modelleri

By

Tesettür Modelleri

Son yıllarda tesettür modasındaki gelişme artarak devam ediyor. Bunun sonucu olarak bayanlarımız aradıkları seçeneklere daha kolay ulaşarak, kendilerini daha iyi ifade etme imkanı bulabiliyorlar. Özellikle Türkiye’de genç kızların tesettüre yaklaşımı çoğaldıkça modacılarımız da bu yöndeki taleplere karşılık verdiler ve akabinde yelpazeyi genişleterek, tesettür modasının podyumlara daha sıklıkla taşınmasına yön verdiler.


Tesettür modelleri incelendiği zaman, mevsimin etkisinin doğrudan tarza ve kumaşa etkisi olduğunu görüyoruz. Örneğin yazın sıcak günlerinde, daha serin tutacak kumaşlar, salaş pantolon ve bol elbiseler ağırlıklı olarak tercih edilen seçenekleri oluşturuyorlar. Kışın soğuk günleri için ise, daha kalın, sıcak tutacak uzun elbise ve etekler ve mantolar aranılan şıklardan diyebiliriz. Bunun yanı sıra, özellikle 2012 yılından itibaren bariz bir şekilde artan talebe cevap verebilmek için, modacılarımız tesettür giyime hizmet ederek, kreasyonlarını sırayla görücüleriyle buluşturmaya başladılar. Podyumlara baktığımız zaman, tesettür abiyeler, tesettür iş kıyafetleri, tesettür gelinlikler ve günlük kullanıma uygun şık tesettür elbiseler beğenilere sıklıkla sunulmuş vaziyete geldiler.


Yurt içinde ve yurt dışında bir çok modacı, artan talebe karşılık vererek, bayanların isteklerinide uygun çözümlerle sonuçlandırmaya hız vermiş görünüyorlar. Örneğin balık etek tarzı giyinmek isteyen, fakat bel hizası dar olan bir model olması dolayısıyla tercih edilemeyen bu etekleri; bayanlarımız, salaş tarzdaki tesettür balık etek modelleriyle gündelik hayatlarına sokabilmeyi başarabildiler. Böylelikle eskiden tesettür dendiği zaman akla gelen İslam anlayışının, bugünlerde İslamında modern tarz alabileceği ve içinde renkleri barındırabileceğini sergileyebildiler.

Yayınlamış olduğumuz moda haberlerinden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız  bizi sosyal ağlarda takip edebilirsiniz.

Facebook ta takip etmek için: Yemek ve moda

Twitter da takip etmek için: Yemek ve moda

Tesettür modelleri 1

Tesettür modelleri 2

Tesettür modelleri 3

 

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like