Topuklu ayakkabı ile çorap giyerken dikkat edilmesi gerekenler

Topuklu ayakkabı ile çorap giyerken dikkat edilmesi gerekenler

Tasarımcıların topuklu ayakkabı içerisine çorap giyilmesi gerektiği uyarısı ile birlikte, trendler bu şekilde şekillenmeye başlamış bulunmaktadır. Tasarımcılar bu duruma, 2014 ilkbahar-yaz kreasyonlarında da devam etti. Açık sandaletlerin içine giyilen soket çoraplarla başlayan bu trend kullanım alanını epeyce genişletti. Artık soket çoraplarınızı sezonun yeni trendi olan kısa topuklu ayakkabılarınızla rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

Soket çoraplarınızı topuklu ayakkabılarınızla kombinlemek göründüğü gibi kolay bir durum değil. Önemli olan rüküşlüğü çekiciliğe dönüştürebilmektir. Bu trendi uygulayabilmek için dikkat etmeniz gereken 3 nokta vardır.

1 – Eteğinizin boyu

Ayakkabı ve eteğinizin dikkat çekici durması için öncelikle etek boyunuzu dizinizin çok altına indirmemeniz gerekiyor. Özellikle mini eteklerle birlikte kullanmanız muhtemel öneriler arasında yer alıyor ve bu şekilde kullanımı bacak boyunuzu olağandan daha uzun gösterecektir. Etek boyunu uzatırsanız diz altını geçtikçe ve ayakkabı kombini ile bacak boyunuzu epeyce kısa gösterecektir.

2- Çorabınızın rengi

Çorabınızın rengi, ayakkabınızın rengi ve elbisenizin rengi bir bütünlük içerisinde olmalıdır. Zıt renklerin tercihi ya da kıyafetinizle aynı renk ve tonlarda bir çorap seçmenizi tavsiye ediyorum ama bütün olarak ele aldığımızda çok farklı renkler kullanıp gözünüzü de yormamasına dikkat etmek gerekir.

3- Çorabınızın cinsi

Çorabınızın deforme olmamış, rengi ve dokusu solmamış ve ince ipli dokunmuş tercih edilmesi ve bu hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Kalın çorapların tercih edilmesi zarif ve nazik ayaklarınız için kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Ayakkabılarınız içinde çoraplarınızın kesinlikle potluk yapmaması gerekmektedir.

Başarılı bir şekilde oluşturulmuş topuklu ayakkabı ve çorap seçimleri 2014-2015 sokak modasında oldukça gözünüze çarpacak. Bu modayı garipsemek yerine adapte olup, uygulamak için geç kalmamanızı öneririz…

Yayınlamış olduğumuz moda haberlerinden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız  bizi sosyal ağlarda takip edebilirsiniz.

Facebook ta takip etmek için: Yemek ve moda

Twitter da takip etmek için: Yemek ve moda

Topuklu ayakkabı ile çorap giyerken

Etiketler: ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

 1. yağmur dedi ki:

  Güzel yazı olmuş sitede gezdim konular hep güzel

  1. Eray ULUSLU dedi ki:

   Değerli yorumunuz için teşekkürler

 2. zerrin dedi ki:

  Topuklu ayakkabı ile çorap giyerken dikkat edilmesi gerekenler konunuz bana çok yardımcı oldu emeğinize sağlık

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.