Topuklu ayakkabı nasıl rahat giyilir

By

Topuklu ayakkabı nasıl rahat giyilir

Topuklu ayakkabı nasıl rahat giyilir: Bildiğiniz üzere topuklu ayakkabı her kadının vazgeçilmezidir. İş yemeklerinde iş yerlerinde alışverişte bir akşam yemeğinde kullandığımız bu şık ve zarif ayakkabılar aslında güzel olmasının yanında bir o kadarda rahatsızlık verir. Topuklu ayakkabı giyen bir çok bayan bel, sırt ve ayak ağrılarından şikayetçidir. Kadınların kendilerini daha şık ve çekici hissetmesini sağlayan bu aksesuar aslında doğru seçim yapılabilirse günlük hayatta da rahatlıkla kullanılabilir. Yani topuklu ayakkabının nasıl kullanılabileceğini bilen kadınlar bu acı veren durumu mutluluk veren keyifli anlarına dönüştürebilir.

Ayak yapınıza göre topuklu ayakkabı seçimi

Her şeyden önce ayak yapınızı iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Ayak yapısı, numarası seçimlerinizde çok önemlidir. Küçük aldığınız ayakkabı kadar büyük aldığınız ayakkabıda ayağınıza büyük ölçüde zarar vermektedir. Ayağınız taraklı ise geniş tercihler ve geniş tip modellere yönelmek gereklidir.

 

topuklu-ayakkabı

 

Kalın topuklu ayakkabıları daha çok tercih ederseniz sizin yararınıza olacaktır. İnce topuklular sürekli denge probleminden dolayı ister istemez vücudunuzdaki kasları gergin vaziyette ve sürekli tetikte tutacaktır. Yürürken kalın topuklularla kıyaslandığında çok fazla rahatsızlık verir ve basınç olarak öne yüklenmek zorunda kalırsınız.

Platform ayakkabılar topuklu ayakkabılarla kıyaslandığında en rahat modeldir. Topuk boyu ne kadar uzun olursa olsun topuğun ön kısmını da aynı yükseklikte olduğu için daha alçak bir topuk üzerinde yürüyor olursunuz. dolayısıyla ayağınız daha az etkilenir ve dengenizde daha az bozulur. ( İdeal topuk boyu 5-6 Cm civarındadır )

 

topuklu ayakkabı

 

Bileğinize bağlı ayakkabıları tercih edin bu ayakkabılar bileğinizden destek bulacağı için rahat yürümenizi sağlar.

Kışın topuklu botların kullanımı daha kolaydır, Ayağınızı tam saran bu botlar özellikle platform topuk ise yürüyüşün rahat olmasını sağlar.

Yüksek topuklu ayakkabıları kullanırken silikon destekleri eksik etmeyin. Ayağınızın ön kısmına yerleştirilen bu destekler ön taraftaki basıncın azalmasına ve daha konforlu bir yürüyüş yapmanızı sağlar.

Ayakkabı alırken size altın bir kural, ayakkabılarınızı alırken genellikle akşam saatlerini tercih edin ayaklarınız şişmiş olacağından doğru kalıbı ve ölçüleri rahatlıkla bulabilirsiniz. vurma ve sonrasında acı verme durumunu da ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.

Bu ve benzer paylaşımlarımızın devamlılığı için bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Modayı daha yakından takip etmek ve en son moda haberleri kaçırmamak için sizi moda kategorimize göz gezdirmeye davet ediyoruz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like