Yağmurlu Havalarda Nasıl Giyinmeliyiz

Hayırlı günler Yemek ve Moda ailemiz. Bugün sizler için; Moda köşemizde “Yağmurlu Havalarda Nasıl Giyinmeliyiz” makalemizi kaleme almak istedik.

Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde, ülkemizin her köşesi yoğun yağış etkisi altına girmeye başladı. Söz konusu sağanak yağışlarda, uygun giyinilmediği takdirde, kendimizi koruyamamamız sebebiyle, bir takım hastalıklara karşı savunmasız kalabiliriz.

Öncelikli bu sebepten yola çıkarak, bu havalarda nasıl şıklığımızı koruyabilir ve nasıl doğru giyinebiliriz sorularını mercek altına yatıralım.

Yağmurlu HavalardaNasıl Giyinmeliyiz?

Yağmur çizmeleri

Yağmurlu havalarda, uygun ayakkabı kullanılmadığı takdirde, ayaklarınız ıslanacak ve üşüyecektir. Bu durum hasta olmanıza sebep olabilir. Ayaklarınızı yağmur suyundan muhafaza etmek için, en iyi yöntem yağmur çizmeleri kullanmanızdır. Bu çizmeler, kalın veya ince çoraplarla rahatlıkla giyilebilmektedir. Ayrıca, uygun eteklerle harika kombinler oluşturulması da mümkündür.

Yağmurluk

Özellikle yağmur mevsimleri geldiği zaman, çantanızda yağmurluk bulundurmak çok akıllıca bir harekettir. Her zaman şemsiye taşıyamayacağınız için, ani bastıran yağmurlarda, yağmurluğunuzu kullanarak, kendinizi ıslanmaktan koruyabilirsiniz. Bunun yanı sıra, su geçirmeyen trençkotlar ve pantolonlarda suyu kaydıracağı için, kuru kalmanıza yardımcı olabilir.

Yağmur şapkaları

Yağmur şapkaları, şemsiyeyi andıran ve başa takılan modellerdir. Bu şapkalar, saçların bozulmasına neden olmadığı için rahatça kullanılabilir. Ayrıca yağmur yağdığı esnada, öncelikli olan ıslanmayı engelleme düşüncesidir. Doğru şekilde giyinildiği takdirde, sağanak yağışlı günlerde bile, eve kapanma mecburiyeti ortadan kalkar.

Yağmurlu Havalarda Nasıl Giyinmeliyiz” adlı makalemizin size ışık tuttuğunu umud ediyor, başka yazılarımızda görüşmek dileğiyle diyoruz.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.