Zayıf Gösteren Kıyafet İpuçları

Hayırlı günler dileriz Yemek ve Moda ailemiz.

Bugün sizler için moda köşemizde, hepinizin dikkatini çekeceğini düşündüğümüz bir konuya değinmek istedik. “Zayıf Gösteren Kıyafet İpuçları”

Doğru giyinmek, modayı körü körüne takip etmek değil, vücut tipimize uygun parçaları seçebilmektir. Bunun içinde, kişinin bedenini iyi tanıması gereklidir. Birkaç püf noktası sayesinde, olduğunuzdan daha zayıf görünerek, kusurlarınızı kapatabilmeniz mümkündür.

Gelin şimdi, söz konusu püf noktalar nelermiş, göz atalım.

Zayıf Gösteren Kıyafet İpuçları

  1. Göbeği olan hanımlar, bol kesimli kıyafetler tercih etmelidir; Göbek kusuru olan hanımların, kemer detaylar tercih etmeleri çok yanlıştır. Dikkatin bu bölgede yoğunlaşmasına sebep olacağı için, kötü görüntü elde edilir. Bunun yerine, bol kesim kıyafetler kullanılmalıdır.
  2. Koyu renk tonları ve ince kumaşlar daha zayıf gösterir; Siyah, koyu lacivert ve bordo gibi tonlar, verebileceğimiz örnekler arasında bulunmaktadır.
  3. V yakalı kıyafetlerle, omuzların ön plana çıkarılması, sizi zarif gösterir; Omuzlara dikkat çekmek, fazla kiloların gizlenmesine yardımcı olacaktır.
  4. Armut tipi hanımlar, yuvarlak yaka kıyafetler giymelidir; Üst kısmı dar, kalça kısmı geniş kadınlar, orantıyı sağlayabilmek adına, yuvarlak yaka giyim parçaları kullanmalıdırlar.
  5. Geniş kalçaya sahip olanlar, düz kesim etek tercih etmelidir; Bu tarz vücut tipine sahip kadınlar, düz kesim etekler ve sigara paça pantolonlarla, kusurlarını örtebilirler.
  6. Asimetrik giyimler, fazlalıkları örter; asimetrik detaya sahip kıyafetler, fazla kiloların örtülmesinde, önemli bir detaydır.
  7. Geniş kalçalı, ince belli hanımlar kemer kullanmalıdır; Bu yöntem sayesinde, dikkatler bel bölgesine yoğunlaşacağı için, kusur örtülmüş olur.

Doğru giyinmek sayesinde, hatrı sayılır şekilde kusurlarınızın örtülebileceğini, aklınızdan çıkarmamanız gerektiğini vurgulamak istiyoruz. “Zayıf Gösteren Kıyafet İpuçları” makalemizin kıyafet tercihinizde işinize yarayacağını umud ederek, yazımızı noktalıyoruz.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.